کد خبر: ۴۹۹۴۸
تعداد بازدید: ۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹ بیمار کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و پس از ۶ روز تلفات کرونا با دیگر سه رقمی شد.

به گزارش تجارت امروز، تلفات روزانه کرونا یکم آذر و پس از ۲۳۴ روز دو رقمی شد و به ۹۷ نفر رسید، اما گرچه روز دوم آذر بار دیگر به مدار سه رقمی و عدد ۱۳۲ بازگشت اما تا امروز همچنان تعداد تلفات روزانه زیر یکصد نفر ثبت شده است.

همچنین یکشنبه هفتم آذر شمار تلفات روزانه کرونا ۸۰ نفر یعنی پایین ترین رقم پس از عبور خیز پنجم کرونا از کشور رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت،از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۲۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۰۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۴۵ نفر رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۸۳۰ نفر رسید.

تا کنون ۵ میلیون ۸۸۳ هزار و ۴۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۳۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹نیز دربخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۸ میلیون و ۷۶۳ هزار و ۹۴۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۵۷ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۶۱ نفر دُز اول، ۴۷ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۳۳۳ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۶۶ هزار و ۲۶۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۵ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۶۳ دُز رسیده است.

در شبانه روز گذشته نیز ۷۳۰ هزار و ۴۵۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. اکنون ۲۲ شهر در وضع نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضع زرد و ۲۱۹ شهر در وضع آبی قرار دارند و هیچ شهری در وضع قرمز کرونایی به سر نمی برد.

خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر در کشور آغاز شد و وزارت بهداشت هشتم مهر از عبور این خیز از کشور خبر داد. این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر به ترتیب شمار تلفات از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا در کشور رسید.

با این وجود، احتمال ورود سویه جدید کرونا با نام «اومیکرون» هشدارهایی را در پی داشته است. هز چند بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم آذر ماه گفت: تا به امروز موردی از ابتلا به سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی شایع شده، در کشور گزارش نشده است.

اما در کنار واکسیناسیون، مردم باید همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا از گزند کرونا و سویه های مرگبار آن در امان بمانند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری