کد خبر: ۴۹۹۷۰
تعداد بازدید: ۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران امروز در ادامه رایزنی های فشرده دیپلماتیک در وین، با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

به گزارش تجارت امروز، علی باقری قرار است بعد از دیدار با انریکه مورا، با نمایندگان سه کشور اروپایی حاضر در مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ ملاقات کند.

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین ساعتی پیش نیز با میشائیل لینهارت وزیر خارجه اتریش ملاقات و از میزبانی وین از مذاکرات جاری قدردانی کرد. دو طرف همچنین درباره موضوع های موردعلاقه مربوط به روابط دوجانبه گفتگو کردند.

دو طرف در این ملاقات پیرامون مسائل روابط دوجانبه و بین المللی و همچنین مذاکرات وین با هدف لغو تحریم‌ها بحث و تبادل نظر کردند.

سومین روز از مذاکرات وین، در حالی پیگیری می‌شود که قرار است پس از دو روز مذاکره درباره موضوع های اصلی، چشم انداز ادامه گفتگوها با محور لغو تحریم‌ها مشخص شود.

دقایقی پیش جلسه کارگروه مسائل هسته‌ای در سطح کارشناسان و با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

این جلسه به موجب توافق دوشنبه گذشته میان مذاکره کنندگان ارشد اعضای برجام کار خود را آغاز کرده است.

هم زمان هیات ایرانی سرگرم برگزاری جلسات کارشناسی با موضوع رفع تحریم‌ها است. کارشناسان کشورمان دیروز در جلسه کارگروه رفع تحریم با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا با تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران پیشنهادهای تازه‌ای را درباره نحوه پیشبرد گفتگوها ارائه کردند.

نمایندگان جمهوری اسلامی ایران بار دیگر بر موضع اساسی تهران مبنی بر لزوم رفع مؤثر تحریم‌ها علیه ملت ایران تأکید کرده و دیگر اعضا را به مشارکت سازنده در گفت‌وگوها تشویق کردند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری