کد خبر: ۴۹۹۷۴
تعداد بازدید: ۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
وزیر خارجه اعلام کرد:
وزیر امورخارجه در حساب توییتری خود در مورد مذاکرات وین نوشت: مذاکرات وین با اولویت اساسی رفع تحریم ها و با جدیت جریان دارد. اگرغرب حسن نیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است.

به گزارش تجارت امروز، حسین امیرعبداللهیان‌دراین پیام تاکید کردکه هیات ایرانی مذاکراتی منطقی، قوی، متین و نتیجه محور را دنبال می کند.

وزیر خارجه در این پیام یادآورشد که بامذاکره کننده ارشدکشورمان درارتباط روزانه هستیم. مذاکرات کارشناسان هم تداوم دارد.

مذاکره در سطوح مختلف

ادامه مذاکرات وین با اولویت رفع تحریم ها

رایزنی‌های فشرده هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به وین برای سومین روز متوالی با برگزاری کارگروه‌های مختلف و دیدارهای دو و چندجانبه در سطوح مختلف  ادامه پیدا کرد.

در کارگروه هسته‌ای مواضع و دیدگاه‌های خود را در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگوها ارائه کردند.

همچنین در دیدارهای میان علی باقری رئیس هیأت مذاکره‌کننده ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و دیدار با رؤسای سه هیأت اروپایی حاضر در مذاکرات، درباره نقشه راه گفتگوها و نتایج به دست آمده در روزهای گذشته بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

علاوه بر این،امروز جلسات هیأت ایرانی و طرف‌های مقابل باتمرکز ویژه بررفع تحریم‌ها،درسطح کارشناسی نیز ادامه یافت.

باقری با حضور در محل وزارت خارجه اتریش، دیداری نیز با مایکل لینهارت وزیر خارجه اتریش داشت. در این دیدار، باقری ضمن تشکر از میزبانی اتریش از گفتگوها، بر جدیت و اراده جمهوری اسلامی در مذاکرات رفع تحریم‌ها تأکید کرد.

وزیرخارجه اتریش بعد از این دیدار بارابرت مالی نماینده ویژه آمریکا درامور ایران ملاقات کرد. وزارت امورخارجه اتریش سپس در توئیتی نوشت که دو طرف گفت‌وگوهای مفیدی را درباره مذاکرات وین داشتند.

مالی که در هتل دیگری در نزدیکی هتل کوبورگ اقامت دارد با اعضای برجام منهای ایران درباره چگونگی بازگشت ایالات متحده به این توافق به عنوان طرف نقض کننده برجام درحال گفت‌وگو است.

به طور کلی فضاحاکم  در مذاکرات به گونه‌ای است که جزئیات زیادی درباره محتوای ملاقات‌ها به خبرنگاران درز نمی‌کند. واقعیت این است که مذاکرات حساسی در جریان هست و بازتاب هرگونه اطلاعات می‌تواند مسیر مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر داده‌ها در حد انجام ملاقات ها و محورهای کلی مذاکرات هست.

یکی از منابع نزدیک به تیم مذاکره کننده کشورمان گفت که ۹۰ درصد گفت‌وگو بامحور لغو تحریم‌ها در حال پیگیری است.

دور جدید مذاکرات وین با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه در وین با حضور گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران از سرگرفته شده است. باقری ریاست هیات مذاکره کننده ایران در این مذاکرات را بر عهده دارد. 

بر اساس این گزارش، هیات جمهوری اسلامی ایران با اراده‌ای جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم ها مشارکت فعالانه‌ای در گفتگو هادارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری