کد خبر: ۵۰۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
حسین عبداللهی فعال سیاسی:
کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی سبب شده است تا رغبت شهروندان به استفاده از خودروهای شخصی برای رفت و آمد به محل کار خود بیشتر شود؛ نتیجه آن آلودگی هوا بوده و استمرار آن باعث خانه نشین شدن بیماران قلبی یا آسم شود.

منتظر پاسخ نباشیم؛ همین که هست!

به گزارش تجارت امروز، برای اینکه از خودرو شخصی استفاده نکنیم وسریعتر به محل کار برسیم و هوای سالمی داشته باشیم لازم است از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

برخی از شهروندان اعتقادی به این مشکلات ندارند؛ برایشان مهم نیست که خیابان ها شلوغ است یا آلوده. برخی ها هم برای این که بخشی از معضلات کم شود تلاش می کنند و ترجیح می دهند با کمی زود حرکت کردن به محل کار از خانه زود خارج می شوند.

در ماه های پایانی سال، همواره با مشکلات عدیده ترافیک مواجه هستیم؛ خرید، بنایی و تغییر دکوراسیون خانه از مسائلی است که به شدت ترافیک را پیچیده می کند به طوری که اگر آتش سوزی و یا بیمار اورژانسی داشته باشیم نمی توانیم کاری از پیش ببریم.

وجود مترو در اقصا نقاط تهران و ارزانی آن خانواده ها را بر آن دارد تا سفر خرید را برای آنان رقم بزند؛ شاید سوال خیلی ها باشد که این حرف یعنی چه! بسیاری از شهروندان نیمی از سفرشان را با خودرو و نیم دیگر آن را با مترو  انجام می دهند، که به نظر بنده تاثیری در هوای سالم و یا کاهش ترافیک ندارد.

نبود ناوگان قوی یکی از معضلات اصلی است که توجه چندانی به آن نمی شود مسافران گاها انتظار می کشند تا بتوانند مقصد خود را یا آغاز و یا پایان دهند.

مسافران منتظر زمزمه می کنند کاش ماشین شخصی می اوردم، گور پدر جریمه!

نزدکشان که می شوی یهو بحث سیاسی می شود، آقا دیدی دلار چندشد، آقا دیدی چه خاکی برسرمان شد، آقا مملکت به یغما رفت، آقا ۳ جا کار می کنم دخل و خرج جور در نمیاد، آقا رئیسی هم نتوانست کاری بکند؛ الکی گفت اقتصاد کشور را درست می کنم، آقا دیدی فلان کس اختلاس کرد و دررفت وووو از این حرفا؟

در مترو هم همین بساط و داریم، دستفروش برای فروش محصولش داد میزنه و میگه آقا از من خرید کنید، ارزون میدم، یهو یک آدم بی حوصله داد میزنه میگه چه خبرته مگه مترو جای دستفروشیه، ناگهان بحث سیاست مجدد گل می کند و آقای رئیسی و همکارانش به نقد می روند.

اتوبوس، مترو و تاکسی اتاق فکر مردم!

اگر مردم در خلوت خودشان باشند وارد بحث اقتصاد و سیاست نمی شوند اما وقتی وارد اتاق فکر می شوند دمان از روزگار آنها در می آورند به طوری که در پایان سرخ و سفید شده و با فحش محل را ترک می کند.

زجه ای که فلان کس برای تورم می زند دولتمرد نمیزند، اعصابشان را هم خورد نمی کنند، گوشه ای را برای خود انتخاب می کنند تا ماستشان را بخورند.

تورم و گرانی مجالی به حال و احوالپرسی نگذاشته است؛ این روزها بحق نقد دولت است؛ مخصوصا قشر دانشجو.

چند روز پیش داخل مترو بودم اسم آقای رئیسی به میان آمد و به قول یک شخصیتی "همه باهم" ایشان را دروغگو خطاب می کردند.

گوشم را تیز کردم ببینم چه می گویند، داشتند می گفتند اینم که نتونست فقط حرف زد و قیمت ها رو بالا برد.

یکی از مسافران که خانم مسن بود با عصبانیت کامل گفت: صد رحمت به ................ که حداقل مردم در زمانش راحت زندگی می کردند و دغدغه گرانی نداشتند.

انتهای یاداشت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری