کد خبر: ۵۰۱۶۰
تعداد بازدید: ۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
جنبش جهاد اسلامی فلسطین، استقبال حکام امارات از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را محکوم و آن را خیانت به فلسطین دانست.

به گزارش تجارت امروز، جنبش جهاد اسلامی فلسطین به سفر  «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امارات برای دیدار با «محمد بن زاید» ولی‌عهد این کشور واکنش نشان داد و آن را بشدت محکوم کرد.

به نوشته پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن محکوم کردن استقبال حکام امارات از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، هرگونه عادی سازی روابط و همپیمانی با دشمن صهیونیست را خیانت به فلسطین توصیف کرد.

این جنبش تاکید کرد که استقبال از بنت، تقویت و تحکیم امنیت این رژیم جنایتکار، تلاش برای مشروعیت بخشیدن به موجودیت دروغین و باطل آن،  شستن دست های آغشته به خون کودکان و مردم بی گناه مردم و امت ما و تلاش برای تبرئه قاتلان و تروریست‌های صهیونیستی از جنایاتشان علیه امت اسلامی است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، قرار است امروز با ولی‌عهد امارات دیدار کند. وی شب گذشته وارد فرودگاه ابوظبی شد و مورد استقبال «شیخ عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات قرار گرفت.

 سفر بنت به امارات اولین سفر یک نخست وزیر رژیم اشغالگر به کشورهای سازشگر با اسرائیل است.

در ماه ژوئن گذشته، «یائیر لاپید» وزیر خارجه اسرائیل برای افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی به امارات سفر کرد که اولین سفر یک مقام بلندپایه رژیم صهیونیستی از زمان امضای «توافق ابراهیم» بین دو طرف بود.

از زمان امضای توافق سازش میان امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی چندین یادداشت تفاهم و سند همکاری میان دو طرف امضا شده است.

رویترز شب گذشته با انتشار خبر ورود بنت به فرودگاه ابوظبی نوشت: مسیریابی بین‌المللی نشان می‌دهد که هواپیمای حامل نفتالی بنت از مبدا تل آویو حرکت کرده و با عبور از آسمان عربستان سعودی به ابوظبی رسیده است.

ریاض اگر چه هیچ گونه روابط رسمی با رژیم صهیونیستی ندارد اما پارسال و با وجود اعتراضات گسترده موافقت کرد که هواپیماهای اسرائیلی برای سفر به امارات و کشورهای دیگر از حریم هوایی این کشور عبور کنند.

سفر بنت به ابوظبی در شرایطی انجام شد که در روزهای اخیر رسانه‌های مختلف صهیونیستی از نگرانی این رژیم از نزدیک شدن امارات به ایران خبر داده‌اند.

به گزارش «میدل‌ ایست‌آی» مقامات رژیم صهیونیستی معتقدند که روابط گرم امارات متحده عربی با ایران غیرقابل قبول است، این در حالی است که مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی روز دوشنبه به ایران سفر و توافقنامه همکاری امنیتی چشمگیری با تهران امضا کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری