کد خبر: ۵۰۱۹۹
تعداد بازدید: ۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
شرکت‌های بزرگ فولادی کشور از ابتدای امسال تا پایان آبان‌4 میلیون و ۹۳۷ هزار و ۸۵۴ تن فولاد صادر کردند. آماری که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۲۲ درصدی نشان می‌دهد.

رشد ۲۲ درصدی صادرات فولاد

به گزارش تجارت امروز،بررسی عملکردشرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان،فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان، فولاد کاوه جنوب، صبا فولاد، فولاد بناب، جهان فولاد سیرجان، سنگ‌آهن چادرملو و فولاد کویر حاکی از صادرات ۶۸۴ هزار و ۲۰۳ تنی فولاد در آبان‌ امسال است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 7 درصدی داشته است.

در 8ماه امسال، بهترین عملکرد صادراتی متعلق به فولادخوزستان با یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۲۰۶ تن بود که رشد ۱۸ درصدی نیز به ثبت رسانید.

پس از آن فولاد مبارکه با ۸۱۴ هزار و ۷۲۴ تن و ذوب‌آهن اصفهان با ۷۶۶ هزار و۶۳۰ تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم برترین صادرکنندگان فولاد در 8 ماه امسال قرار گرفتند.

بیشترین رشد صادراتی در این مدت به میلگرد فولاد خراسان با یک‌هزار و ۸۱ درصد تعلق گرفت.

پیشتر سخنگوی گمرک اعلام‌کرد: صادرات انواع محصولات مرتبط با آهن در 8 ماه امسال به بیش از ۴.۵ میلیارد دلار رسید که سهمی بیش از ۱۴ درصد ارزش صادرات کشور را به خود اختصاص داده است.

ایران دارای ۸۱ نوع از انواع مختلف مواد معدنی است. ذخایر اثبات شده سنگ‌آهن ایران به مقدار ۲.۷ میلیارد تن (هشت دهم درصد کل ذخایر جهان) و ذخایر سنگ معدن مس به مقدار ۲.۶ میلیارد تن (چهار دهم درصد از ذخایر جهانی) است. ایران همچنین دارای ۱۱ میلیون تن روی (4درصد از ذخایر جهانی) است.

کل ذخایر اثبات شده معادن ایران ۶۰ میلیارد تن برآورد شده که با اجرای اولویت نخست اکتشافی کشور در گستره‌­ای به وسعت ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع، انتظار می‌رود به بیش از ۱۰۰ میلیارد تن برسد. از این رو بخش معدن و صنایع معدنی یکی از حوزه­‌های مهم و اثرگذار در تولید و تجارت کشور به شمار می‌آید.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری