کد خبر: ۵۰۲۱۷
تعداد بازدید: ۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در ایستگاه‌های اقدسیه، سوهانک، شریف، پاسداران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تهران، تربیت مدرس، ستاد بحران، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، پیروزی، پارک شکوفه، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت، پارک قائم، شادآباد، شهرداری منطقه ۱۹ و شهرداری منطقه ۲۱ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

به گزارش تجارت امروز، کیفیت هوا در ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی، پونک، شهرداری منطقه ۴، ژئوفیزیک( منطقه ۶)، گلبرگ( منطقه ۸)، پارک رازی( منطقه ۱۱)، مسعودیه( منطقه ۱۵)، فرمانداری شهرری(منطقه۲۰)، شهرری(منطقه۲۰)، شهرداری منطقه ۲۲، شهرک چشمه (منطقه ۲۲) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

امروز دانشگاه علم و صنعت( منطقه ۴) با شاخص ۱۷۶ آلوده‌ترین ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران بوده است.

در ایستگاه‌های اتوبان شهید محلاتی (منطقه ۱۴)، میدان فتح (منطقه ۹) و شهرداری منطقه ۱۶ ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون به عنوان آلاینده شاخص ثبت نشده است.

سازمان هواشناسی در این شرایط جوی توصیه می‌کند پرهیز از هر گونه رفت وآمد غیر ضروری در سطح شهرها به‌ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت‌های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا"ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

انتهای خبر//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری