کد خبر: ۵۰۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: از ابتدای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری، تاکنون ۶۰۳ دانش‌آموز، ۱۸۶ فرهنگی و هفت خدمتگزار در این مدت به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش تجارت امروز، سید راشد جزایری با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا در چهارمحال و بختیاری، اظهارداشت: بر اساس محل سکونت تاکنون ۸۶.۵ درصد جمعیت هدف و براساس محل خدمت در کشور ۸۹ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند، همچنین ۷۴ درصد جمیت ساکن در استان دوز دوم خود را دریافت کرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرددر ادامه باارائه آماری ازمیزان ابتلای دانش‌آموزان و فرهنگیان به کرونا از ابتدای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری، گفت: تاکنون ۶۰۳ دانش‌آموز، ۱۸۶ فرهنگی و هفت خدمتگزار در این مدت به کرونا مبتلا شده‌اند، آمارابتلای این قشر به کرونا نسبت به میانگین کشوری ۴۰ درصد پایین‌تر است.

وی افزود: ۱۱۶ مراقب سلامت در چهارمحال و بختیاری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ۲۸۸ مدرسه در مناطق شهری نظارت می‌کنند، در تمامی مدارس حداقل یک رابط بهداشت وجود دارد.

جزایری درباره تزریق دوز بوستر در چهارمحال و بختیاری، اعلام کرد: افراد بالای ۴۰ سالی که واکسن‌های بهارات، سینوفارم و برکت دریافت کرده‌اند و از سه ماه از تزریق دوز سوم آن‌ها می‌گذرد می‌توانند برای تزریق دوز سوم یا یادآور مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۱ هزار و ۱۰۶ نفر معادل پنج درصد جمعیت هدف استان برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا مراجعه کرده‌اند، امیدواریم گروه‌های پرخطر تا قبل از ورود سویه جدید نسبت به تزریق دوز بوستر اقدام کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری