کد خبر: ۵۰۲۴۶
تعداد بازدید: ۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
امام جمعه موقت قم گفت: اسرائیل جرات تعرض ندارند و اگر اقدامی کند با جنگی بزرگ در منطقه مواجه خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم، افزود: عربده کشی مسئولان اسرائیلی و ژست قدرت در اوج ضعف و ذلت نسبت به تهدید در حمله به ایران یک پدیده عجیب و پست است،

امام جمعه موقت قم در ادامه اعلام کرد: در بودجه سال آینده انتظار می رود در کنار اجرای قانون تعالی جمعیت، حل نگرانی اقشار مستضعف از وضع معیشت و مساله رونق تولید و اشتغال توجه لازم صورت بگیرد.

اعرافی تاکید کرد: با دقت نظر در تنظیم بودجه سال آینده انتظار می رود شاهد تسهیل در مساله ازدواج، اشتغال و رونق تولید باشیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور همچنین یادآور شد: وحدت اسلامی ضرورت امروز و فردای کشور است و نباید با سخنان پوچ و بی اساس به اصل وحدت اسلامی ضربه بزنیم؛ جایگاه و عظمت خاندان رسالت جایگاهی فرامذهبی است.

وی با اشاره به سخنان ناسنجیده یکی از علمای اهل سنت در خصوص اهل بیت(ع)، بیان کرد: مسوولان مساله اخیر را به صورت صریح پیگیری کنند تا دیگر شاهد چنین گستاخی هایی نباشیم؛ در آستانه ایام فاطمیه هر سخن نسجیده ای در رابطه با خاندان پیامبر گرامی اسلام را محکوم می کنیم.

مولوی محمدحسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر، در خطبه های نماز جمعه ۱۹ آذر ماه در خصوص اهل بیت (ع) مطالبی را مطرح کرد که با واکنش علمای اهل سنت نیز مواجه شد. دفتر این مولوی در بیانیه ای اعلام کرد سخنان مولوی گرگیج تحریف شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب هفت بند به عنوان راهبردهای اساسی آینده کشور ترسیم شده که نخستین آنها تحقیق و پژوهش است؛ تمام حرکت های مراکز دانشگاهی و مدیریتی کشور باید بر مبنای تحقیق و پژوهش باشد.

عضو فقهای شورای نگهبان رهبری با بیان اینکه پژوهش باید پشتوانه تصمیم سازی نظام اداری و مدیریتی باشد، تاکید کرد: تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی و حوزوی باید بتواند مشکلات و معضلات جامعه را حل کند و از حجم آسیب های اجتماعی بکاهد.

اعرافی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب تمدنی است، اظهارداشت: بخش تحقیقات و پژوهش در کشور ما باید دارای بیشترین بودجه باشد و درآمد کشور از این ناحیه نیز به حدود ۵ درصد درآمد سالانه افزایش یابد که هم اکنون فاصله زیادی تا این مرحله احساس می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هر گاه فاصله بین حوزه و دانشگاه و نخبگان این دو نهاد علمی زیاد شده به ضرر توده های مردم منتهی شده است و لازم است نسبت به استحکام بیشتر پیوند حوزه و دانشگاه برنامه ریزی شود.

اعرافی اعلام کرد: دل ما از مسائل فرهنگی موجود در قم آزرده است، راه معالجه مسائل اجتماعی در این است که مساجد، مدارس، پایگاه های بسیج و سایر نهادهای مردمی نسبت به مسائل و آسیب های فرهنگی فعال تر شوند و با راه اندازی سامانه های جدید همه با هم پای کار بیایند.

امام جمعه موقت قم با اشاره به مسائل کشور افغانستان افزود: انتظار می رود دولت افغانستان به سمت دولت فراگیر حرکت کند، وضعیت کنونی فقر و مهاجرت برای ملت مظلوم افغانستان قابل تحمل نیست.

مدیرحوزه های علمیه کشور ابراز کرد: در یمن همچنان شاهد گستاخی سعودی ها هستیم، هزاران ماتم زده و گرسنه ماحصل چند سال تجاوز عربستان به این کشور بوده است. روزانه به صدها جوان و عالم مخالف حکومت سعودی در این کشور تعرض می شود که این مسائل قابل دفاع نیست.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری