کد خبر: ۵۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹

سيد حسين مرعشى: ترک سیاست هنر نیست

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با اشاره به اینکه ترک سیاست هنر نیست، ایستادگی و تدبیر چاره کار است، گفت: تلاش برای زنده نگه داشتن فضای سیاسی کشور وظیفه سنگینی است که دانشگاه و فعالان دانشجویی موظف هستند آن را زنده نگه دارند.

سيد حسين مرعشى: ترک سیاست هنر نیست

به گزارش تجارت امروز، سید حسین مرعشی افزود: سئوالاتی نظیر ایران اکنون در چه موقعیتی قرار دارد و چه مسائلی آن را تهدید می کند و اینکه اولویت کشور چه مسائلی است؟ از جمله مباحثی است که در مجامع علمی و دانشجویی می‌تواند به خوبی مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد.

او اظهارداشت: سیاست امر بسیار مهمی است. گاهی اوقات می‌بینیم در جامعه حتی اهالی علم و فرهنگ نیز متوجه اهمیت سیاست و نقش محوری سیاست نیستند؛ در بین اموری نظیر تحصیل و تولید علم، فناوری، دانش، تولید، صادرات، تربیت انسان‌ها، دفاع و امنیت یک موضوع محوری و اساسی وجود دارد و آن سیاست است. در واقع سیاست است که تعیین می‌کند یک کشور و ملت در چه مسیری قرار است گام بردارند.

به گفته او  اولین جمله‌ای که بعد از ۴۰ سال تجربه به شما دانشجویان می‌گویم این است که سیاست امری نیست که انسان آن را به گوشه‌ای بگذارد و اهمیتی برای آن قائل نباشد. ما نباید سیاست را ترک کنیم، ترک صحنه سیاست هنر نیست. ایستادگی، پیگیری و تدبیر در امور سیاسی می‌تواند کارگشا و راهگشا باشد.

مرعشی ادامه داد: در شرایط امروز ایران نیز ما امیدواریم دولت آقای رئیسی با هر تدبیری که می‌تواند و با حمایت قوای دیگر، از موضع عزت مسائل بین‌المللی ایران را حل کنند، اظهار کرد: بدون بازگشت روابط خارجی به یک سطح عادی و رفع تحریم‌های بین‌المللی، حرکت به سمت توسعه اقتصادی، کنترل تورم و حل مشکلات اساسی کشور توسط مسئولین و مدیران امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: امسال هفدهمین سالی است که کشور و ملت ایران درگیر بحران بین‌المللی هسته‌ای هستند و طولانی شدن این بحران، اقتصاد ایران را ضعیف می‌کند و اقتصاد ضعیف موجب نارضایتی مردم می‌شود.

به گفته مرعشی مردم سرمایه اصلی جمهوری اسلامی هستند و در نبود مردم و مایوس شدن فرهنگیان و دانشگاهیان و ناتوانی صاحبان صنایع و سرمایه نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شود.

دبیرکل حزب کارگزاران گفت: انتظار بعدی از دولت آقای رئیسی بسترسازی مناسب برای حضور آحاد مردم و مشارکت آنها در فعالیت‌های اقتصادی اجتماعی و سیاسی است و دولت صرفاً باید نقش هماهنگ کننده را ایجاد کند.

وی اظهارداشت: ایجاد محدودیت برای فعالان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و محدودیت برای احزاب سیاسی در شرایط فعلی مطلوب نیست و دولت باید پیام روشنی در این زمینه به جامعه بدهد و آنها را برای حضور گسترده در عرصه‌های مختلف فرابخواند.

او یادآور شد: حرکت به سمت رشد و توسعه اقتصادی تنها با یک بسیج ملی و بلندنظری دولتمردان و فعالیت آحاد مردم شدنی است.

انتهایب خبر//ح.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما