کد خبر: ۵۰۲۸۵
تعداد بازدید: ۳۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹
رئیس خانه ملت با انتقاد از ساختار اداری و مدیریت دولتی و روزمرگی در کشور گفت: اگر امروز اقتصاد ما به گل نشسته و دچار بحران شده، علت‌آن این است که پیش از تحریم، دچار مشکل دولتی‌سازی شده‌ایم.

به گزارش تجارت امروز،محمدباقر قالیباف درمراسم گرامیداشت هفته پژوهش وقدردانی از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش‌های خانه ملت افزود: مرکز پژوهش‌ها یکی از مهمترین مراکز تصمیم سازی در نظام جمهوری اسلامی است که به عنوان کارفرمای پیشرو، نه یک کارگزار پیرو می‌تواند در حکمرانی تاثیرگذار باشد.

رئیس خانه ملت تاکید کرد: باید سرنوشت تک تک مردم، ایران و  انقلاب را مدنظر قرار دهیم و  همه وجود خود را در این راه صرف کنیم تا این سرنوشت را ختم به خیر  شود.

وی گفت: اگر قانونی بنویسیم که امکان اجرای آن نباشد، اولین قانون شکن خود ما هستیم و اگر چنین کاری رخ دهد، بدتر از آن قانونی است که امکان اجرا دارد و سایر قوا آن را اجرا نمی کنند. لذا کمک به تنظیم قوانینی که قابلیت اجرا دارد، با مرکز پژوهش‌ها است و من بستر این کار را برای پژوهشگران و متخصصان مرکز پژوهش ها فراهم کرده‌ام و باید از این فرصت استفاده کرد تا این مرکز بروز و ظهور پیدا کند.

قالیباف با انتقاد از ساختار اداری و مدیریت دولتی در کشور گفت: اگر امروز اقتصاد ما به گل نشسته و دچار بحران شده، پیش از تحریم، دچار مشکل دولتی‌سازی شده‌ایم و شاهدیم شرکتی مثل ایران خودرو در حالی که تنها ۶ درصد از سهام آن برای دولت است، همه مدیران آن را دولت تعیین می‌کند و چون مدیران را دولت مشخص می کند، بدهی کلانی دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری