کد خبر: ۵۰۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
تصادف ۲ قطار در ایستگاه چیتگر خط ۵ مترو حرکت قطارهای این خط از سمت تهران به سمت کرج را متوقف کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ محسن محمدیان مدیرارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان مطلب بالا افزود: ساعت ۷:۱۰ امروز یک رام قطار تندرو که از مسیر کرج- گلشهر به سمت تهران در حرکت بود با یک رام قطار عادی در ایستگاه گلشهر برخورد کرد.

او اظهارداشت:دراین حادثه پنج نفر از مسافران دچار مصدومیت جزیی شدند که همه این مصدومان در محل به صورت سرپایی توسط تکنسین های اورژانس درمان شدند.

وی ادامه داد:با هماهنگی باشرکت واحد اتوبوسرانی انتقال مسافران از ایستگاه وردآورد تا ایستگاه صادقیه و بالعکس درحال انجام است وبه دلیل این حادثه تا اطلاع ثانوی حرکت قطارها از سمت تهران به کرج متوقف است.

۱۰ مصدوم در پی حادثه قطار چیتگر

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور از مصدوم شدن ۱۰ نفر در حادثه صبح امروز برخورد 2 قطار مترو تهران در محدوده چیتگر خبر داد و گفت: تا کنون ۱۰ مصدوم توسط نیروهای اورژانس تهران درمان و به بیمارستان انتقال یافته اند که حال یکی از مصدومان بد حال گزارش شده است.

او افزود:خوشبختانه تا کنون هیچگونه فوتی گزارش نشده و همچنین ۱۵ دستگاه آمبولانس در اولین فرصت در محل حادثه مستقر شدند و اورژانس هوایی تهران در حال آماده باش هستند.

بررسی علت سانحه در کمیسیون عالی سوانح

علت تصادف ۲ قطار مترو در کمیسیون عالی سوانح بررسی می شود

سید مجتبی شفیعی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: پس از بازگشایی خط مترو تهران- کرج در کمیسیون عالی سوانح این شرکت علت اصلی حادثه بررسی می شود.

 وی درباره آخرین وضع عملیات بازگشایی خط مترو تهران- کرج افزود: پس از اینکه عملیات نجات و انتقال مصدومان توسط عوامل اورژانس صورت گرفت تکنسین های فنی مشغول عملیات رهاسازی قطارها از محوطه ریلی هستند.

وی اظهارداشت:  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز با حضور در محل حادثه بر بازگشایی هرچه سریعتر مسیر تاکید کرد.

رئیس مرکز ارتباطات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: نمی‌توان اظهار نظری در خصوص خطای انسانی و سایر موارد بیان کرد اما پس از پایان عملیات بازگشایی بلافاصله کمیسیون عالی سوانح در شرکت بهره برداری مترو تهران تشکیل جلسه خواهد داد و علت دقیق این حادثه اعلام خواهد شد.

به گفته وی، تکنسین های فنی مترو تهران با تمام توان و ظرفیت در محل حادثه مشغول عملیات هستند و تلاش دارند تا هرچه زودتر مسیر مترو تهران به سمت کرج بازگشایی شود.

خط ۵ مترو تهران از ایستگاه صادقیه تهران آغاز و تا گلشهر کرج ادامه دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری