کد خبر: ۵۰۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
رئیس کل دادگستری استان فارس:
با دستگیری ۷ عضو اصلی یک شرکت هرمی با عنوان یونیک فایننس در شیراز و کشف خروج غیر قانونی ١٦ میلیون دلار از کشور، فعالیت‌ غیر قانونی این شرکت متوقف شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، مطلب بالا را حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد و افزود: شرکت یونیک فایننس هیچگونه مجوز رسمی برای فعالیت و جذب سرمایه مردم نداشته و با اقدام متقلبانه نقدینگی شهروندان را به خارج از کشور انتقال داده و این اقدام باعث مالباختگی تعداد کثیری از شهروندان شده است.

وی ادامه داد: این شرکت هرمی با وعده‌های واهی و فریبنده در زمینه سرمایه گذاری در بورس های خارجی و وعده خرید سهام شرکت های مطرح بین المللی اقدام به جذب دارایی شهروندان کرده بود در حالی که در واقع هیچ فعالیت اقتصادی در این زمینه صورت نگرفته است.

اوبابیان اینکه درتحقیقات اولیه خروج ١٦ میلیون دلار از کشور با فعالیت لیدرهای اصلی این شرکت هرمی محرز شده است؛ گفت: تحقیقات در خصوص کشف ابعاد دیگر فعالیت های غیر قانونی این افراد ادامه دارد.

رئیس شورای قضایی استان فارس گفت: هوشیاری و درایت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در کشف فعالیت غیر قانونی این شرکت هرمی نقش بسزایی داشته است.

وی هشدار داد: کسانی که در حال فعالیت های مشابه هستند ضمن توقف فعالیت و مسترد کردن پول شهروندان پیش از هرگونه برخورد قانونی از ادامه اقدام غیر قانونی در این حوزه و خروج ارز از کشور خودداری کنند.

 موسوی اعلام کرد: مالباختگان می‌توانند برای طرح شکایت ازلیدرهای بازداشت‌شده این شرکت به شعبه ۱۴ بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی شیراز واقع در بلوار جدید قرآن مراجعه نمایند و فعالیت سایر شبکه های مشابه را با تلفن ۱۱۳ به ضابطین اطلاع دهند.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: این شاخه شرکت هرمی یونیک فایننس در شیراز دارای سرشاخه ها ولیدر های مستقل داخلی و رابط بین المللی بود که با اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان فارس مورد ضربه واقع و فعالیت های مجرمانه آنان در خروج ارز از کشور متوقف شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری