کد خبر: ۵۰۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
خطیب نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه متاسفانه بودجه با درآمدهای نفتی گره خورده است، گفت:نظام بودجه‌ریزی و بانکی باید اصلاح شود.

به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، امروز در نماز جمعه تهران در سخنانی با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال 1401 توسط دولت به مجلس، افزود: متاسفانه در شاخص‌های کلان اقتصادی، نرخ سرانه و خلق سرمایه مشکلاتی را داریم و قشر ضعیف جامعه وضع مناسبی نداریم.

وی گفت:تورم 50 درصدی و رشداقتصادی منفی موقعیت جمهوری اسلامی راازنظر شاخص‌های اقتصادی در وضع نا مناسبی قرار داده است.

خطیب این هفته نمازجمعه با بیان اینکه متاسفانه بودجه با درآمدهای نفتی گره خورده است، اعلام کرد: پیوند اقتصاد با درآمدهای نفتی موجب شده بخش اصلی اقتصاد یا تحت مالکیت دولت قرار گیرد یا دولت نقش مستقیم در مدیریت آنها داشته باشد ، این اقتصاد دولتی راه را برای خلق ثروت سخت کرده است و باعث فساد شده است.

ابوترابی تورم را باعث رکود اقتصاد ملی دانست و افزود: رشد فقر و ناهنجاری های اجتماعی یعنی خداحافظی با عدالت اجتماعی.

وی با بیان اینکه نظام بودجه‌ریزی و نظام بانکی کشور باید اصلاح شود، اظهار داشت: در بودجه ارائه شده به مجلس  قدم‌های مثبت برداشته شده است که یکی از این قدم‌ها  تشکیل صندوق توسعه و پیشرفت است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، گفت:حذف ارز ترجیحی کار شجاعانه است که در نهایت به کاهش تورم می‌انجامد.

وی، نقش شهید سردار قاسم سلیمانی در تامین امنیت منطقه و جهان را یادآور شد و افزود: شهید سلیمانی و یارانش در مبارزه با داعش، برای مردم ایران، منطقه و حتی اروپا و جهان خلق امنیت کردند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری