کد خبر: ۵۰۳۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۷۸ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۹۲ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۰۰ هزار و ۹۹۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۴۹ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۹۹۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

کرونا در جهان؛ فوتی‌های روسیه از ۳۰۰ هزار نفر گذشت

به گزارش تجارت امروز، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۵۲.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۸۳۴ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۸ هزار و هند با بیش از ۴۷۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۲,۷۸۸,۴۵۱ ۸۳۴,۴۵۵
۲ هند ۳۴,۷۷۲,۶۵۷ ۴۷۹,۱۳۳
۳ برزیل ۲۲,۲۲۶,۵۷۳ ۶۱۸,۲۲۸
۴ انگلیس ۱۱,۷۶۷,۲۶۲ ۱۴۷,۷۲۰
۵ روسیه ۱۰,۳۱۸,۶۵۰ ۳۰۱,۲۷۱
۶ ترکیه ۹,۲۴۷,۶۰۶ ۸۱,۱۲۵
۷ فرانسه ۸,۸۸۹,۶۳۶ ۱۲۲,۲۹۵
۸ آلمان ۶,۹۵۴,۵۴۹ ۱۱۰,۶۳۶
۹ ایران ۶,۱۷۹,۸۱۷ ۱۳۱,۲۶۲
۱۰ اسپانیا ۵,۷۱۸,۰۰۷ ۸۹,۰۱۹

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۰۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۶۲ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۷۹ هزار و ۸۱۷ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۲۶۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: