کد خبر: ۵۰۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:اولین موضوع ترک حرام در بحث تقوای عملی سلسله ای است از حرام‌های بزرگ، بی ناموسی، تجاوز به مال مردم، از  دیوار مردم بالارفتن تنها حرام نیست بلکه گاه در یک نزاع کوچک ممکن است دچار حرام  شویم.

به گزارش تجارت امروز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار‌داشت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند در خطبه‌های نماز جمعه درباره تقوای عملی بحث شود این توصیه‌ها و سفارشات که  خودمان را به تقوا فرامی‌خوانیم جز واجبات نمازجمعه است. مظهر این تقوا در زندگی مردم تقوای عملی است و در خطبه‌های اول نمازجمعه همیشه بحث تقوای عملی بود که مرتبط با رفتار اجتماعی و ارتباطات مردمی است و چندماه در باره تقوای عملی در رفتار اجتماعی بحث شد.

وی افزود: تقوای عملی قابل بحث است اما امروز تقوای عملی رفتار اجتماعی در اجرا مورد تاکیداست.

علم الهدی تصریح کرد: در ابعاد مختلف زندگی ما تقوا نقش دارد اما در اعمال و رفتار ما این نقش پررنگ‌تر است و اینکه در رفتارما با دیگران چطور تقوای عملی صورت بگیرد و الان چطور در کارهای روزمره تقوای عملی ظهور و بروز دارد.

وی ادامه داد: اولین موضوع ترک حرام در بحث تقوای عملی سلسله ای است از حرام‌های بزرگ، بی ناموسی، تجاوز به مال مردم،از  دیوار مردم بالارفتن تنها حرام نیست بلکه گاه در یک نزاع کوچک ممکن است دچار حرام  شویم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری