کد خبر: ۵۰۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
یادداشت از حسین عبداللهی فعال سیاسی؛
سردار اسلام یا مالک زمانه؛ عبدالرضا شهلایی به کوری چشم دشمنان صحیح و سالم در سنگر خدمت است؛ چندی پیش در خروجی خبرگزاری ایرنا آمده بود که حسن ایرلو سفیر ایران در یمن که بر اثر کرونا درگذشت، همان عبدالرضا شهلایی است؛ که بعد خبر منتشره حذف شد؟

از خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران بعید بود که چنین خبری را منتشر و بعد آن را حذف کند؟ در حالی که وزارت خارجه آمریکا "حسن ایرلو" و "عبدالرضا شهلایی" دو فرد کاملا متفاوت دانست.

آیا بهتر نبود سردبیر خبرگزاری رسمی از مردم بابت نشر خبر واهی عذرخواهی می کرد؛ اینکه خبر بر مبنای حدس و گمان منتشر شود و فکر کنیم چون منبع رسمی هستیم هر خبری را می توانیم منتشر کنیم اشتباه محض است.

وقتی هنوز عکس واقعی آقای عبدالرضا شهلایی را نداریم چرا باید عکس غیر با خبر فیک را منتشر کنیم.

این اشتباهها در مطبوعات و خبرگزاری ها کم نیست؛ در گام نخست برای انتشار هر خبری لازم است هم اطلاعات و هم عکس درستی از فرد مورد نظر داشته باشیم.

آمریکا همیشه نشان داده در مقابل نیروی سپاه پاسداران حرفی برای گفتن ندارد و نمی‌تواندبه هیچ عنوان در بین این نیرو نفوذ کند به ناچار دست به هزینه‌های هنگفت زده تا با وعده جایزه بتواند اطلاعاتی را از فرماندهان سپاه پاسداران به دست آورد.

در اینجا به سخنان گوهربار رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای اشاره می کنم که فرمودند: بزرگترین دشمن بشر و حقوق بشر، آمریکا شیطان بزرگ است.

ایشان افزودند: دولت آمریکا به رغم همه ظلم‌ها و جنایت‌ها در عرصه داخلی و بین‌المللی همواره در زمینه‌ مسئله حقوق‌بشر مدعی بوده و است.

رهبر فرزانه انقلاب گفتند: دفاع امثال آمریکا از حقوق بشر، برای ملت‌ها و مظلومان دنیا، گریه‌آور است. برای بشریت، مصیبتی از این بالاتر نیست که مفاهیم و ارزش‌های انسانی، این‌طور در دست‌وپای این سیاست‌بازان خبیث بیفتد.

ایشان افزودند: هیچ ریشخندی نسبت به ارزشهای اسلامی تلخ‌تر و بالاتر از این نیست که آمریکاییها ادعا کنند طرفدار حقوق بشرند!

آمریکایی‌ها می‌گویند: ما طرفدار حقوق بشریم»! ما میگوییم: اصلاً شما حقوق بشر را قبول ندارید. شما معتقد به حقوق کمپانی‌ها و سرمایه‌داران بزرگ آمریکایی هستید. شما معتقد به منافع نامشروع رژیم آمریکا در سراسر دنیا هستید!

بنده به عنوان عضو کوچک و خادم ملت عزیز از همه دوستداران نظام و انقلاب مخصوصا مطبوعات و خبرگزاری های رسمی کشور می‌خواهم از انتشار خبرو عکس  واهی منتسب به آقای عبدالرضا شهلایی پرهیز کنند؛ قطعا اگر خبری در این زمینه باشد منابع رسمی آن را اعلام خواهند کرد؛ خبرهای شخصیت های کشور را نباید از منابع غیر رسمی دنبال کنیم.

همانطور که از اسمش پیداست منابع خبری غیر رسمی برای اینکه بتواند جایگاهی در عرصه رسانه پیدا کند خبرهای شبکه های معاند را منتشر می کنند.

امروز همه ما مدیون سرداران سلیمانی و شهلایی و امثال آنان هستیم و هرچه از آنان گفته شود بازهم کم است.

انتتهای یادداشت

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری