کد خبر: ۵۰۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: موضع روسیه درزمینه برنامه‌ها؛ پیرامون برجام تغییری نکرده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از تاس، ماریا زاخــــارووا در واکنــش به سخنان اخیر جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: این‌ توافق (برجام) موضوعــیت خود را از دست نداده است و همه کشورهای شورای امنیت سازمان ملل از جمله خود ایالات متحده باید آن را حفظ کنند.

او اظهارداشت: طرف روسی بر این باور است که هیچ جایگزینی برای توافق هسته‌ای وجود ندارد.

زاخارووا افزود: زمانی که ایالات متحده دست به خراب کردن و خروج یکجانبه از برجام زد و گفت "ما خاص هستیم" و به همین دلیل توافق را ترک کردند، ما همچنان تاکید داشتیم که این سند هیچ جایگزینی ندارد.

وی ادامه داد: زمانی که واشنگتن باردیگر مواضعش را تغییر داد-که این مرتبطه هم راستا با توافق بود - ما پای موضع گذشته خودمان ایستادیم و به همین دلیل در مذاکرات شرکت کردیم تا بتوانیم به عنوان یک شریک واقعی هر چه سریع‌تر توافق را احیا کنیم.

سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در سفر اخیر به تل‌آویو «گزینه جایگزین» مورد نظر واشنگتن را با مقامات صهیونیستی مورد بحث و گفتگو قرار داد.

به ادعای رسانه‌های صهیونیستی مشاور امنیت ملی آمریکا به مقامات این رژیم گفته است که ایالات متحده در صورت شکست مذاکرات اتمی وین تحریم‌های اقتصادی بیشتر و شدیدتری علیه ایران اعمال خواهد کرد.

این رسانه‌ها مدعی شدند که اگر مذاکرات وین به نتیجه نرسد، قدرت‌های جهانی حاضر در این مذاکره نیز از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت خواهند کرد.

رسانه‌های صهیونیستی هچنین در گزارش‌های خود ادعا کردند که افزایش فشارهای اقتصادی به‌ویژه تحریم‌های شدیدتر علیه بخش صادرات و واردات نفت ایران از مهمترین شاخص‌های گزینه جایگزین مذاکره درنظر گرفته شده است.گزینه جایگزین همچنین شامل محکومیت‌ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد و تحریم مقامات عالی جمهوری اسلامی خواهد شد.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین مدعی شدندکه آمریکا درهفته‌های‌آینده بدون اعمال تحریم‌های بیشتربه‌مذاکره اتمی باایران ادامه خواهد داد و تنها درصورت شکست این مذاکرات به ابزار افزایش تحریم‌ها به عنوان جایگزین دیپلماسی روی خواهد آورد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری