کد خبر: ۵۰۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش‌های دست دوز تهران خبر داد:
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش‌های دست دوز تهران از پلمب ۱۰۰ واحد صنفی تولیدی در منطقه سپهسالار خبر داد و گفت: طبق قانون واحدهای صنفی تولیدی به دلیل ترافیک باید از منطقه سپهسالار خارج شوند، اما در شهرک صنعتی فقط زمین خالی در اختیار واحدها قرار می‌گیرد و امکان انتقال سریع آن‌ها در این شرایط سخت اقتصادی وجود ندارد.

به گزارش تجارت امروز، رسول شجری با بیان اینکه ۶۰۰ واحد صنفی تولیدی در این منطقه فعال هستند، اظهارداشت: برخی از واحدهای صنفی تولیدی کفش در شهرک صنعتی قرچک فعالیت می‌کنند، اما زمین‌های این شهرک صنعتی محدود است و در شرایط سخت اقتصادی حال حاضر، این امکان وجود ندارد که همه واحدها به آنجا منتقل شوند. شهرک صنعتی میزان محدودی زمین در اختیار تولیدکنندگان قرار داده، اما نمی‌توان همه واحدها را یک جا منتقل کرد، بلکه قرار است در فاز دوم برنامه یا فارهای بعد این برنامه، انتقال کامل محقق شود.

وی بااشاره به اینکه انتقال ۲۴ساعته واحدهای صنفی بااخطارشهرداری امکان پذیرنیست،گفت: در صورت فراهم شدن همه امکانات، فقط زمین به تولیدکنندگان داده می‌شود و آنان باید روی زمین کار کنند.

او ادامه داد: در این میان باید به این نکته توجه شود که در ماه‌های گذشته قیمت‌ سیمان و آهن چندین برابر شد و حتی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی نیز برای ساخت کارآگاه خود دچار مشکل شدند. بنابراین واحدهای تولید نمی توانند در کوتاه مدت منطقه را خالی کنند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش‌های دست دوز تهران با اشاره به لزوم فراهم شدن شرایط اقتصادی برای انتقال واحدهای صنفی گفت: واحدهای تولیدی با مشکلات اقتصادی مواجه هستند. برای مثال خرید مواد اولیه به دلیل نوسان مداوم، کاملاً نقدی شده، این در حالی است که در گذشته اعتباری انجام می‌شد. در این شرایط سخت امکان ندارد که واحدهای صنفی بتوانند در 6 ماه یا یک سال بتوانند منطقه باغ سپهسالار را خالی کنند.

شجری در پایان با اشاره به ثبت نام و انتقال تدریجی واحدهای صنفی تولیدی از باغ سپهسالار به شهرک‌های صنعتی، اظهار کرد: در حال حاضر شهرداری تقریباً ۱۰۰ واحد صنفی تولیدی را درگیر کرده است. درخواست ما از شهرداری این است که هر چه سریع تر واحدهای پلمب شده را باز کند و مانع بیکاری شاغلان آنها شود. چرا که این واحدهای تولیدی هر کدام حداقل ۵ تا ۱۰ کارگر دارند.

انتهای خبر//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری