کد خبر: ۵۰۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
وزیر ارتباطات اعلام کرد:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تصویب افزایش تعرفه تلفن ثابت، گفت: اصلاح تعرفه تلفن ثابت مخابرات تنها به این شرط امکان‌پذیر است که شرکت مخابرات تعهد دهد سالانه یک میلیون پورت فیبرنوری را در کشور ایجاد کند.

به گزارش تجارت امروز، عیسی زارع‌پور در حاشیه بازدید از نمایشگاه تلکام، درباره تصویب افزایش تعرفه تلفن ثابت، اظهارداشت: اصلاح تعرفه‌ها در مسیر تصویب قرار داد و هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

وی افزود: از فرآیندی که به تصویب اصلاح تعرفه تلفن ثابت می‌انجامد اکنون صرفا این درخواست توسط شرکت مخابرات ارایه شده و در کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب رسیده است. اما در ادامه باید فرآیند کامل شود و برای تایید نهایی به تصویب مراجع ذیصلاح نیز برسد.

عیسی زارع‌پور افزود: برای تصویب افزایش تعرفه مخابرات،  قطعا باید تضمین‌های لازم برای ایجاد سالانه حداقل یک میلیون پورت فیبرنوری را به وزارت ارتباطات بدهد.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: منظور ما از تعهد این است که مخابرات یا باید سیم مسی را به فیبر نوری تبدیل کند یا در نقاطی که هیچ دسترسی وجود ندارد، فیبر نوری بکشد.

زارع‌پور گفت: مسئولان شرکت مخابرات نیز قول داده اند که به این قول‌ها عمل کنند.

بیست و دومین نمایشگاه تلکام روز پنجشنبه سوم دی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور شرکت‌های بزرگ ارتباطی ایران فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی با شعار «تحول دیجیتال و توسعه پایدار» و با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و با محصولات متنوع و ارائه سرویس های مختلف از دوم تا پنجم دی ماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برای بازدید عموم برقرار است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری