کد خبر: ۵۰۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
بازار سرمایه در حالی روز شنبه (چهارم دی‌ماه) بیشترین سود را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرد که در بازارهای موازی طلا و سکه ریزشی بوده و ارز نیز روندی متعادل و با ثبات داشت.

به گزارش تجارت امروز، در حالی که شاخص کل بورس تهران بازدهی95/1 درصدی را در روز شنبه نصیب سرمایه‌گذاران و سهامداران خود کرد اما هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ریزشی ۲۳۰ هزار تومانی داشت و ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شد. از سوی دیگر هر گرم طلای ۱۸ عیار به عنوان یکی از دارایی‌های با ثبات برای سرمایه‌گذاری، افتی ۱۵ هزار تومانی داشت و به یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان رسید.

دلایل رشد شاخص کل بورس در هفته‌های اخیر را می‌توان در تصویب بسته ۱۰ بندی پیشنهادی وزارت اقتصاد در لایحه بودجه، مشخص شدن نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، تدابیر لازم برای حمایت از صندوق تثبیت بازار، رسیدن بیشتر سهام‌ها به کف حمایتی و ارزندگی مناسب، جذاب نبودن سایر بازارها برای سرمایه‌گذاری، مصوبات اخیر بانک مرکزی در خصوص محدودیت در معاملات صرافی‌ها و همچنین تاکید سازمان امور مالیاتی درباره اخذ مالیات از معاملات ارز جستجو کرد.

شاخص کل بازار بورس امروز (4 دی) با ۲۶ هزار و ۵۱۱ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۸۵ هزار واحدی قرار گرفت. بازده شاخص کل بورس تهران امروز با توجه به جهش ۲۶ هزار واحدی آن ۱.۹۵ درصد بود که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

در معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۸۰۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با 4 هزار و ۱۵۶ واحد افزایش به ۳۶۱ هزار و ۹۲۲ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۶۱۴ واحد رشد به ۲۲۷ هزار و ۶۵۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۳هزار و ۸۲۳ واحد و شاخص بازار دوم، ۳۹ هزار و ۵۵۶ واحد افزایش داشتند.

امروز شاخص فرابورس بیش از ۳۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۸۱۶ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار دو میلیارد و ۱۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۹۱ هزار و ۹۵۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نرخ دلار امروز (4 دی‌) در صرافی‌های بانکی بدون تغییر قیمت نسبت به روز کاری گذشته (2دی)، به رقم ۲۷ هزار و ۴۰۱ تومان معامله شد.

قیمت فروش یورو در ساعت ۱۳ و ۴۰ دقیقه امروز با ۱۰۱ تومان کاهش قیمت نسبت به روز کاری گذشته برابر با ۳۰ هزار و ۵۷۵ تومان بود.

امروز قیمت خرید هر دلار ۲۶ هزار و ۸۵۸ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۹ هزار و ۹۷۰ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۷ هزار و ۳۹ و نرخ فروش آن ۲۷ هزار و ۲۸۵ تومان بود.

این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۳۰ هزار و ۵۸۶ تومان و نرخ فروش آن نیز ۳۰ هزار و ۸۶۴ تومان اعلام شد.

همچنین در سامانه نیما در معاملات امروز، حواله یورو به قیمت ۲۷ هزار و ۵۹۴ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۴ هزار و ۳۹۴ تومان معامله شد.

قیمت سکه امروز(4 دی‌) دربازار تهران با ۲۳۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (2 دی‌) به رقم ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۲۳۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (2 دی) به رقم ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان رسید که کاهشی ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومانی را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت اُنس جهانی طلا با ۲ دلار افزایش نسبت به روز کاری گذشته با نرخ یک‌هزار و ۸۰۹ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری