کد خبر: ۵۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
رئیس کمیسیون اقتصادی خانه ملت گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از اموال دولت بلاتکلیف است.

به گزارش تجارت امروز، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی افزود: هدف ما این است که بتوانیم چارچوب جامعی در زمینه ساماندهی کاهش سهم دولت در اقتصاد را از طریق ظرفیت‌های خصوصی‌سازی پیگیری کنیم، بر اساس گزارش ارائه شده در نشست امروز کمیسیون اقتصادی، اهداف پیش‌بینی شده سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی محقق نشده است.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه بخشی از واگذاری‌ها، جابجایی بین وزارتخانه‌ای بود، گفت: تنها در مجموعه مالکیتی شرکت‌ها جابجایی شکل گرفته و اساسا تصمیم خاصی در بهبود عملکرد، تولید و شرایط اقتصادی بنگاه‌های اقتصادی شاهد نیستیم.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی اهداف و شاخص‌های بسیار مهم و خوبی داشته است، ادامه داد: نشست مشترکی در کمیسیون اقتصادی با حضور رئیس سازمان خصوصی‌سازی، رئیس سازمان اموال تملیکی، خزانه‌دار کل کشور، مجموعه وزارت اقتصاد، وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌شود تا بر اساس آسیب شناسی ها شده، ساختار جدیدی در حوزه خصوصی سازی تدوین شود.

نماینده مردم کرمان با بیان اینکه مدیریت دارایی‌های دولت از مهمترین سر فصل‌های خصوصی سازی است، تصریح کرد:  واگذاری سهام شرکت‌ها، اموال دولت، مجوزها و مولد سازی دارای‌های دولت باید در دستور کار قرار بگیرد زیرا برای اقتصاد کشور ظرفیت سازی می‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی خانه ملت با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام دولت در اختیار سازمان برنامه و بودجه است، عنوان کرد: بر اساس برآورد انجام شده بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از اموال دولت بلاتکلیف است، لایحه دولت در زمینه مشارکت عمومی - خصوصی هم اجرایی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه باید زمینه برای ایجاد تحولات ساختاری فراهم شود، افزود: احکام باید به قدری جامع باشند تا در حوزه نظارتی نیاز به لغو اقدامات گذشته وجود نداشته باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت افزود: امیدوارم نشست مشترکی که در آینده برگزار می‌شود گام بلندی برای بهبود شرایط، کاهش سهم دولت در اقتصاد، رویکرد مولدسازی و امکان ایجاد ظرفیت‌ها برای بخش خصوصی در مسیر توانمندسازی اقتصاد کشور باشد.

خبر از: اکبر بیاتی

انتهای خبر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری