کد خبر: ۵۰۴۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد:
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی‌ها، نخستین گروه از زائران ایرانی پس از یک وقفه چند ساله، هفته آینده به سوریه اعزام خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز علیرضا رشیدیان در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت افزود: چرخه جدید اعزام زایران ایرانی به سوریه پس از اعلام موافقت طرف سوری به نمایندگی سیاسی کشورمان در دمشق از هفته آینده فعال خواهد شد.

وی در ادامه این نشست درباره حج ۱۴۰۱ و دیدارهای وزیر حج و عمره عربستان با مسئولان برخی کشورهای اسلامی اظهارداشت: با توجه به شرایط کرونایی، آمادگی در قالب سناریوهای احتمالی را در دستور کار خود قرار داده و در حوزه اجرا در حال برنامه ریزی و پیگیری هستیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در ادامه این نشست با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و پیام های دو سال گذشته در مورد حج در برنامه ریزی های این سازمان و بعثه ابراز امیدواری کرد که حج آینده با اتخاذ تدابیر مناسب از طرف کشور میزبان با مشارکت زایران سایر کشورها برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب لزوم توجه به بهداشت در کنار تغذیه و تدارکات را یادآور شد و از برگزارکنندگان این همایش خواست که کارگروهی متشکل از دست اندرکاران امور تغذیه و تدارکات در سفرهای حج، عمره و اعتاب مقدسه و اساتید و متخصصان علمی و دانشگاهی برای بیان و انتقال تجارب تشکیل شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری