کد خبر: ۵۰۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
امیرعبداللهیان خبر داد:
وزیر خارجه کشور، مذاکره وین را در مسیر روبه رشد دانست و گفت: رسیدن به یک توافق زود و در آینده نزدیک هم متصور است.

به گزارش تجارت امروز، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه مراسم گرامیداشت یاد شهید حسن ایرلو در محل وزارت امور خارجه افزود: به زودی سفیر ایران در یمن  تعیین و به این کشور معرفی می شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه سرنوشت یمن باید با مشارکت همه طرف های یمنی تشکیل شود، گفت: ما مخالف هرگونه تجزیه کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی از جمله یمن  هستیم.

او اظهارداشت: برای پیگیری مناسبات ایران با یمن، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران به زودی تعیین و در این کشور مستقر خواهد شد.

وی اعلام کرد: اکنون کاردار ایران در یمن با انجام فعالیت های لازم سفارت را باز نگه داشته و ما به پیگیری‌هایمان برای توسعه همکاری ها و بازگشت صلح به یمن و برای لغو محاصره انسانی و پایان تجاوز به این کشور ادامه می دهیم و معتقدیم یمن صرفا راهکار سیاسی دارد.

امیرعبداللهیان در پاسخ به سوال دیگری درباره روند مذاکرات جاری در وین نیز گفت: مذاکره در مسیر خوبی قرار دارد. مهم این است که ما یک متن مشترک و واحدی را الان در اختیار داریم که تیم مذاکره کننده ما بر روی آن متن تمرکز کرده است .

وی تصریح کرد: ما سرگرم توافق و مذاکره بر روی نقاط اختلافی که در داخل پرانتز در آن متن ذکر شده هستیم و تیم ها به شدت مشغول هستند.با ۱+۴ گفتگو می شود و اتحادیه اروپا و انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا فعالانه تلاش می کند که به نقش هماهنگ کننده خودش ادامه دهد.

امیر عبداللهیان تاکیدکرد:ما فکر می‌کنیم اگر طرف های مقابل با حسن نیت این مذاکره که در این مرحله شروع شده را ادامه دهند،دست یافتن به یک توافق خوب برای همه طرف‌ها شدنی است و می‌توانیم این هدف رامحقق کنیم وحتی اگرجدیت‌درکنار حسن نیت‌درطرف‌های مقابل در مراحل آینده مذاکره دیده شود، رسیدن به یک توافق زود و در آینده نزدیک هم متصور است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری