کد خبر: ۵۰۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
بازارهای آسیایی با رشد وال‌ استریت همراه شدند زیرا سرمایه‌گذاران اطمینان دارند که افزایش موارد کووید-۱۹ به دلیل شیوع سریع سویه اُمیکرون مانعی برای بهبود اقتصادی نخواهد بود.

به گزارش تجارت امروز به نقل از خبرگزاری فرانسه، سویه اُمیکرون باعث افزایش گسترده موارد ابتلابه بیماری کووید درسراسر جهان شده است،به‌طوری‌که کشورهامحدودیت‌ها را آغاز می‌کنند، هزاران پرواز لغو می‌شود و کشتی‌های کروز با مسافران مبتلا به کووید به بنادر باز می‌گردند.

پاتریک اوهار،کارشناس بازارهای مالی گفت:سویه اُمیکرون‌برای‌اقتصاد جهانی دردسرهایی خواهد داشت اما یک مشکل طولانی‌مدت نخواهد بود.

وال استریت با افزایش ۱.۴ درصدی شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ و افزایش حداقل یک درصدی داو و نزدک رشد چشمگیری داشت.

خوش‌بینی به آسیا نیز منتقل شد و سهام توکیو یک درصد افزایش یافت.

سهام سنگاپور، تایپه و جاکارتا در حالی شاهد افزایش بودند که سئول بالاتر بود و سهام سیدنی و نیوزیلند همچنان به دلیل تعطیلات تعطیل بودند.

اوراق بهادار اوکاسان اعلام کرد: انتظار می‌رود سهام امروز پس از یک جهش مجدد قوی بماند. سهام ایالات‌متحده در بحبوحه رالی بابانوئل در حال افزایش است و روند ریسک به سهام ژاپن نیز سرایت خواهد کرد.

سهام شانگهای ۰/۱ درصد کاهش داشت درحالی که سهام هنگ‌کنگ ثابت بودزیرا پس از گزارش اولین سویه اُمیکرون سهام کازینو ماکائو به شدت کاهش یافت.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری