کد خبر: ۵۰۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی از ورود سامانه بارشی به کشور از فردا خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، صادق ضیاییان اظهارداشت: جوی آرام در کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

وی افزود: روز چهارشنبه (۸ دی) سامانه بارشی وارد کشور و در استان‌های خوزستان، فارس، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب کرمان و جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز سیب بارندگی، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات استانهای فارس و کرمان سبب بارش برف می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: پنجشنبه (۹ دی) علاوه بر این مناطق در استان‌های یزد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، برخی نقاط استان‌های اصفهان، لرستان و ایلام بارش خواهیم داشت. شدت بارش‌ها در این دو روز در استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و نیمه جنوبی خوزستان است.

وی اضافه کرد: روز جمعه (۱۰ دی) عمده بارش‌ها در نیمه شرقی کشور خواهد بود و در جنوب غرب، غرب همچنین در استان‌های فارس و بوشهر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان از ورود موج بارشی جدیدی از سمت جنوب به کشور (۱۱ دی) خبر داد و گفت: در استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و جزایر واقع در خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان سبب بارش می‌شود.

به گفته ضیاییان خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نیز از چهارشنبه تا شنبه هفته آینده (۸ تا ۱۱ دی) مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضع جوی تهران در دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ دی) نیمه‌ابری تا ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و پنجشنبه (۹ دی ) نیمه ابری تا ابری،‌ در بعضی ساعت‌ها همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: امروز و فردا (۷ و ۸ دی) بندرعباس با دمای ۱۸ و ۱۷  درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با  دمای ۱- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری