کد خبر: ۵۰۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
۱۵دی‌ پایان نام‌نویسی؛ تمدید نمی‌شود
بر اساس این مصوبه همه آقایان مجرد که ۲۵ سال را تمام کرده‌اند می‌توانند برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن ‌نام نویسی کنند، اما در زمان تحویل واحد مسکونی خود باید متاهل باشند.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد و افزود: نام نویسی در هر استانی که تامین زمین انجام گرفته باشد، آغاز خواهد شد.

وی اظهارداشت: ‌

قصد دولت سیزدهم بر این است که با ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در مدت 4 سال، کسری مسکن در کشور را جبران کند.

اکنون نام نویسی از طریق سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir انجام می‌شود و متقاضیان از ۲۷ مهر می توانند اقدام کنند.

تشکیل بانک زمین، ایجاد صندوق توسعه مسکن، افزایش رقم تسهیلات و امکان ‌نام نویسی بدون محدودیت هم‌زمان با آغاز شروع ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکونی، بخشی از تلاش ۱۰۰ روزه دولت سیزدهم برای تبدیل کشور به کارگاه عمرانی مسکن است که انجام آنها توانست در توقف رشد قیمت‌ها در فصل پاییز تاثیر بگذارد.

با هدف ازدواج مجردها و حل مشکل پیری جمعیت، اکنون پنج گروه از افراد، فارغ از اینکه متاهل یا سرپرست خانوار باشند می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند.

در گذشته فقط زنان ۳۵ سال و نخبگان علمی و معلولان جسمی حرکتی امکان ثبت‌نام در طرح مسکن را داشتند، اما در مصوبه اخیر مردان مجرد ۴۵ سال و بیماران خاص هم می‌توانند برای داشتن مسکن در سامانه «ثمن» ثبت‌نام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیشتر گفته بود: رشد جمعیت کاهش زیادی یافته و ما اکنون در طرح‌های مسکن به دنبال ایجاد مکانیسمی برای تشکیل خانواده و حل مشکل پیری جمعیت هستیم. بر این اساس اکنون پنج گروه از افراد فارغ از اینکه متاهل یا سرپرست خانوار باشند می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری