کد خبر: ۵۰۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
اپل با هدف حفظ مغزها، به بعضی از مهندسان پاداش غیرمعمول و قابل توجهی در قالب سهام این شرکت عرضه می کند.

پاداش ۱۸۰ هزار دلاری برای جلوگیری از فرار مغزها

به گزارش تجارت امروز به نقل ازبلومبرگ؛ هفته گذشته به بعضی از مهندسان خود در بخش‌های طراحی سیلیکون،سخت افزار، نرم افزاری و عملیاتی پاداش‌های خارج از چرخه را ابلاغ کرد که به عنوان واحدهای سهام محدود صادر می‌شوند.

این سهام در مدت 4 سال واگذار می شوند و انگیزه ای ایجاد می کند تا این افراد در اپل بمانند؛ این پاداش که دریافت کنندگانش راسورپرایز کرد،از۵۰ هزاردلار تا ۱۸۰ هزار دلار متغیر بود.به گفته منابع آگاه، بسیاری از مهندسان ۸۰ هزار، ۱۰۰ هزار یا ۱۲۰ هزار دلار سهام دریافت کردند. این سهام توسط مدیران به عنوان پاداش برای کسانی که عملکرد بالایی داشته اند، اعلام شد.

اپل یک جنگ استعدادباشرکت‌ها درسیلیکون ولی و ورای آن به راه انداخته ودر این میان،شرکت مِتا پلتفرمز (فیس بوک سابق) به عنوان یک تهدید آشکار ظاهر شده است.

این شرکت در چندماه گذشته ۱۰۰ مهندس اپل را به استخدام خود درآورده است اما این مسئله یک طرفه نبوده و اپل هم بعضی از کارمندان کلیدی مِتا را جذب کرده است.

این دو شرکت که قصد دارند در حوزه هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و اسمارت واچ محصولات جدیدی در دو سال آینده عرضه کنند، احتمالا به رقیبان جدی در این حوزه تبدیل خواهند شد.

این پاداش‌بخشی ازبسته‌های جبرانی‌معمولی اپل که‌شامل حقوق‌پایه،سهام و پاداش‌نقدی است، نیست. اپل گاهی پاداشهای نقدی بیشتری به کارمندانش می دهد اما میزان سهامی که اخیرا وعده داده است، غیرمعمول و از نظر زمانی مایه شگفتی شده است.

این برنامه پاداش بعضی از مهندسانی که سهام دریافت نکرده اند و معتقدند فرآیند انتخاب، سلیقه ای بوده است را خشمگین کرده است.

ارزش بعضی از پاداش‌های داده شده معادل سهام سالانه ای بوده که به بعضی مدیران بخشی مهندسی داده می شود و اگر ارزش سهام اپل همچنان رشد کند،

ارزش آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. ارزش سهام اپل امسال ۳۶ درصد رشد کرده و ارزش بازار این شرکت را به نزدیک سه تریلیون دلار رسانده است.

دراین‌بین شرکت‌مِتا تلاش‌هابرای‌جذب مهندسان‌نابغه ازواحدهای واقعیت افزوده،هوش مصنوعی، مهندسی نرم افزار و سخت افزار اپل را مضاعف کرده است.

این غول رسانه اجتماعی که فیس بوک،اینستاگرام وواتساپ رااداره می‌کندوتمرکز خودرا به متاورس (جهان مجازی) و سخت افزار مربوط به آن معطوف کرده، افزایش حقوق قابل توجهی را عرضه کرده است.

فرارمغزها به حوزه های دیگری شامل تیم خودروی خودران اپل هم ضربه زده است. این شرکت که به دنبال ساخت چندین دستگاه نسل جدید از جمله خودرو، هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و مدل‌های جدید آیفون است، باید قدرت مهندسی خود را حفظ کند.

همزمان‌برنامه اپل برای بازگشت کارکنان‌به محل کار باعث‌نارضایتی بعضی‌ازکارمندان وجذب شدن مهندسان به شرکتهای دیگر شده است.اگرچه اپل بازگشت به دفاتررابه تاخیر انداخته امادرمقایسه بابعضی از شرکت‌ های فناوری، رویکرد سخت گیرانه تری را در قبال فعالیت حضوری بکار بسته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل اعلام کرده است انتظار دارد کارمندان شرکت حداقل سه روز در هفته و مهندسان سخت افزار 4 تا 5 روز در هفته در محل کار حضور پیدا کنند.

مِتا و شرکت‌های دیگر قصد دارند سیاست‌هایشان در این زمینه را منعطف تر کنند. اما اپل ماه جاری اعلام کرد کارکنانش احتمالا برای مدتی همچنان به دورکاری ادامه می دهند.

این شرکت‌پس ازلغو مهلت‌بازگشت به‌محل کار،اعلام کردپاداش‌هزاردلاری به همه کارمندان‌اداری، فروشنده ها و کارمندان پشتیبانی فنی خود می دهد تا بتوانند تجهیزات خانگی خریداری کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری