کد خبر: ۵۰۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت:نهاده‌های مورد نیازدامداران و مرغداران با ارزترجیحی تهیه شده؛ با هرگونه گرانفروشی مرغ و تخم مرغ برخورد جدی می‌شود.

به گزارش تجارت امروز، ایوب فصاحت؛ علت گران شدن چند روز اخیر مرغ و تخم مرغ را رفتارهای هیجانی تولیدکنندگان و توزیع کنندگان در واکنش به شایعات مربوط به ارز ترجیحی دانست و افزود: قیمت مصوب برای تخم مرغ شانه‌ای ۴۳ هزار تومان و برای مرغ کیلویی ۳۱ هزار تومان است و فروش این محصولات با قیمت‌هایی فراتر از مصوب گرانفروشی محسوب شده و با آن برخورد جدی خواهد شد و از هرگونه گرانفروشی جلوگیری می‌شود.

وی گفت:  نظارت‌ها در حال هوشمندسازی است و بازرسان جهادکشاورزی به شکل گسترده در بازار حضور دارند تا از هرگونه گرانفروشی جلوگیری شود و اگر مردم با هرگونه گرانفروشی در حوزه مرغ و تخم مرغ مواجه شدند آن را با سامانه ۱۲۴ در میان بگذارند تا بازرسان در کمترین زمان با حضور در واحد صنفی مراتب را به مراجع قضایی انتقال دهند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: با توجه به اینکه رفتارهای هیجانی باعث این افزایش قیمت شده برآورد ما این است که ظرف کمتر از سه روز این موضوع برطرف شود ضمن اینکه واحدهای توزیع نیز می‌بایست همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری