کد خبر: ۵۰۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
رئیس جمهوری با تاکید بر ضرورت افزایش و بهبود روابط بین‌المللی ایران گفت: دولت از ابتدا اصل را بر تعامل با دنیا به ویژه همسایگان گذاشته است.

به گزارش تجارت امروز، آیت الله رئیسی در دیدار با آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید در قم، با اشاره به تلاش دولت برای کاهش مشکلات معیشتی افزود: با استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور باید این مشکلات کاهش یابد.

وی اضافه کرد: در چند ماه کار دولت جدید بین ۳۰ تا ۴۰ درصد صادرات به کشورهای همسایه افزایش یافته است.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: کشورهای همسایه طالب محصولات کشاورزی و صنعتی ایران هستند و فقط باید درست ارائه شود.

او در ادامه به واکسیناسیون گسترده مردم در برابر بیماری کرونا در این چند ماه اشاره کرد و افزود: در شروع کار دولت جدید روزانه ۷۰۰ خانواده داغدار می‌شدند بحمدالله شرایط کنونی با واکسیناسیون بسیار مطلوب شده است.

وی اظهارداشت: با مناسب شدن شرایط کشور در خصوص بیماری کرونا مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری فعالیت خود را از سر گرفتند.

رئیس جمهوری پیش از این با آیات نوری همدانی و سبحانی از دیگر مراجع تقلید دیدار و گفتگو کرده بود.

دیدار با مراجع تقلید و برخی علمای قم و شرکت در نشست خبری از برنامه های اعلام شده دومین روز حضور رئیس جمهور در قم اعلام است.

آیت‌الله رئیسی در قالب سیزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم روز پنج شنبه وارد قم شد.

در این بازدیدها، دیدارها و جلسات روز نخست سفر رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به قم ، تصمیم و اعتبار مهمی برای کاهش مشکلات قم در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و عمرانی در نظر گرفته شد.

وعده آیت الله رئیسی بر پایان تورم و گرانی

رئیس جمهور: بنای دولت تعامل با دنیا است

رئیس جمهور در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: گرانی و تورم به زودی متوقف خواهد شد، گرانی‌های اخیر نتیجه تصمیم نادرست گذشته‌است و آثار آن در ماه‌های آینده روشن می‌شود.

وی اظهار داشت: دولت سیزدهم برای کنترل تورم اقدامی انجام داده و در کنار آن برخی از فعالیت‌های تورم زا را متوقف کرده است و بر اساس همین تصمیم‌ها شاهد روند کاهشی تورم هستیم.

رئیس جمهوری اقدام و برنامه های دولت در مسیر کنترل بیماری کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: دولت سیزدهم در حالی دولت را تحویل گرفت که روزانه ۷۰۰ نفر فوتی داشتیم، اما با اقدام انجام گرفته این روند به خوبی مهار شده‌است.

رئیسی گفت: با سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور وضعیت مطلوبی نسبت به دیگر کشورها داریم و آمار فوتی‌ها به مراتب کم شده است.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت پایان طرح‌های نیمه تمام عمرانی قم گفت: طرح‌های نیمه‌تمام، بیکاری و مشکل مسکن از عمده‌ترین مشکلات مردم است که در این سفر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری