کد خبر: ۵۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
مصوبه جدید برق دولت با هدف اصلاح مصرف برق در بخش خانگی از ابتدای بهمن‌ اجرا می‌شود و بر اساس آن مشترکان پرمصرف که ۲۵ درصد از مشترکان برق خانگی هستند، افزایش هزینه‌های مصرف برق را خواهند داشت.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد و افزود: این مصوبه با هدف اصلاح مصرف مشترکان پرمصرف و حمایت از مشترکان با مصرف زیر الگو و در نهایت تامین برق پایدار برای همه مشترکان است. وزارت نیرو در این مصوبه دنبال درآمدزایی نیست؛ حداقل 75 درصد از مشترکان برق که به صورت صحیح از برق استفاده می کنند، مشمول افزایش تعرفه نمی شوند.

وی اظهارداشت: اگر مشترکی در ماه های گرم، مصرف خود را نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش دهد و مصرف برق آن کمتر از الگو باشد، متناسب با کاهش مصرف مشمول دریافت پاداش خواهد شد؛ علاوه بر آن تعرفه مشترکانی که مصرف آنها کمتر از 50 درصد الگوی منطقه باشند و تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی باشند؛ رایگان محاسبه خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: الگوی مصرف مشترکان در مناطق مختلف هیچ تغییری نکرده است و هم اکنون الگوی مصرف برای مشترکان 200 کیلووات ساعت در ماه است.

وی اظهار داشت: کشور به لحاظ جغرافیایی و شرایط جوی و دمای هوا، به 5 منطقه جغرافیایی تقسیم شده است. این دسته بندی تغییر نکرده است و سقف بهره مندی از پاداش‌ها تسهیل شده و در مناطق عادی الگوی کم مصرفی، از 80 کیلووات ساعت ماهانه که در گذشته، به 100 کیلووات ساعت به  150 کیلووات ساعت در ماه های گرم افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان پرمصرف همچنان از یارانه بهره مند می شوند؛ اما هرچه مصرف آنها افزایش یابد، میزان بهره مندیشان از برق یارانه ای کمتر می شود.

رجبی مشهدی افزود: کنتورهای هوشمند با اولویت مشترکان پرمصرف و واحدهای مسکونی که از کنتورهای اشتراکی استفاده می کنند، در حال نصب است.

انتهای خبر//ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری