کد خبر: ۵۰۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
مدیرعامل یک شرکت تولیدی با اشاره به اینکه عمده محصولات تولید رنگ درکشور ما به خودکفایی رسیده است،گفت:با ایجاد خط تولید رزین لانگ‌اویل کشور به خودکفایی در تولید این محصول رسید.
تولید رزین در ایران به خودکفایی رسید

به گزارش تجارت امروز، عده ای از خبرنگاران بازار سرمایه امروز در بازدید از یک شرکت تولید رنگ و رزین در تهران که در بازار پایه زرد فرابورس حضور دارد، در جریان تولید محصولات این شرکت‌ شامل رنگ ساختمانی، رنگ‌های صنعتی، رنگ پودری و رزین به عنوان ماده اولیه رنگ قرار گرفتند.

به گفته مدیرعامل این شرکت؛ اکنون 10 درصد از تولید رنگ صنعتی ایران در این شرکت تولید می‌شود و این شرکت از سال 1344 فعالیت خود را تحت لیسانس شرکت سیگما هلند شروع کرده و از سال 56 وارد بورس تهران شده، اما به دلیل پایین بودن سرمایه شرکت و عدم تجدید ارزیابی دارایی، ابتدا از بورس به فرابورس و از آنجا به بازار پایه زرد منتقل شده است که در حال حاضر به عنوان لغو پذیرش شده در بازار پایه زرد فرابورس با نماد شرنگی مشغول فعالیت است.

ابراهیم فرخ‌نژاد مدیرعامل شرکت صنعتی شیمیایی رنگین گفت:درخواست ارتقاء از بازار پایه به بازار اصلی فرابورس را به هیأت پذیرش داده‌ایم و همه مدارک را فراهم کرده‌ایم، همچنین سرمایه این شرکت از 37 میلیارد ریال به 100 میلیارد ریال از محل سود انباشته افزایش یافته و نزد ثبت شرکتها ثبت شده و امیدواریم تا پایان سال در بازار اصلی فرابورس وارد شویم.

وی گفت: این شرکت 10 درصد از تولید رنگ صنعتی کشور را بر عهده دارد و تولید سالانه آن 3 هزار تن در سال می‌رسد که با توجه دستگاه‌های نصب شده می‌توانیم تا 100درصد افزایش تولید بدهیم و به 6 هزار تن در سال افزایش یابد.

به گفته وی، این شرکت 80 کارگر و مهندس دارد که همه آنها هم بیمه تأمین اجتماعی و هم بیمه تکمیلی دارند و کل کارخانه زیر پوشش بیمه آتش‌سوزی، حوادث و مسؤولیت قرار دارد که به اندازه دو برابر ارزش کارخانه بیمه‌نامه دارد.

وی گفت: باید از تولید داخل حمایت شود و در نهضت ملی مسکن باید از رنگ‌های داخل کشور که اتفاقاً کیفیت و استاندارد بالایی دارند، استفاده شود تا تولید داخل رونق بگیرد.

به گفته او تولید رنگ عمده محصولات تولیدرنگ درکشور مابه خودکفایی رسیده‌ و تولیدکنندگان بسیار خوبی در زمینه تولید رنگ در کشور داریم، به گونه‌ای که با ایجاد خط تولید رزین لانگاویل خودکفا شدیم و به این وسیله هزینه تمام شده تولید 5 تا 7 درصد کاهش یافت.

وی گفت:‌ برند ما شامل هادی‌ رنگ و آتیه هادی رنگ به خاطر کیفیت مورد تقاضای نقاشان ساختمان قرار می‌گیرد.

به گفته او سرمایه این شرکت فرابورسی بعد از 15 سال از 47 میلیارد ریال به 100میلیارد ریال از محل سود انباشته افزایش یافت که در مهر امسال این افزایش سرمایه ثبت شد و ما در تقاضای ارتقاء از بازار پایه زرد فرابورس به بازار اصلی فرابورس داریم.

فرخ‌نژاد گفت: امسال در مجمع عمومی برای اولین بار 40 درصد سود خود را تقسیم کردیم و به هر سهم 600 تومان سود پرداخت کردیم و کسانی که سهامدار شرکت رنگین بودند، سود خود را دریافت کردند.

وی اظهارداشت: در زمینه تولید رنگ هواپیما و رنگ کشتی شرکت‌هایی در داخل کشور داریم، اما بحث کیفیت و تکنولوژی باید قابل رقابت با مشابه خارجی باشد و تلاش ما این است که محصولات داخلی بتواند با محصولات خارجی رقابت کند.

به گفته فرخ‌نژاد، این شرکت‌ آزمایشگاه تخصصی در زمینه شناخت رنگ دارد که به عنوان همکار سازمان ملی استاندارد فعالیت می‌کند و مرجع تشخیص کیفیت رنگ به شمار می‌رود.

وی در مورد ترکیب سهامداران این شرکت گفت:‌ 67 درصد این شرکت مربوط به یک سهامدار حقیقی، 5 درصد یک سهامدار دیگر حقیقی و دو سهامدار حقیقی و حقوقی بالای یک درصد داریم، همچنین بین 1.8 تا 1.9 درصد در اختیار بازارگردان و بقیه سهام شناور است که زیر یک درصد سهام دارند و ما در مجموع 6 هزار سهامدار حقیقی و حقوقی برای این شرکت داریم.

او گفت:‌ یکی از مشکلات صنعت داخلی خود تحریمی و مشکلاتی است که بر سر راه تولید وجود دارد شبکه بانکی باید در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی بیشتر همکاری کند، چون اگر تولید رونق بگیرد اشتغال هم ایجاد می‌شود، ما اکنون 80 کارگر داریم، اگر تسهیلات دریافت کنیم، می‌توانیم تعداد کارگران را به دو برابر افزایش دهیم و به 160 نفر برسانیم.

وی گفت:‌ این شرکت زیرپوشش بیمه آتش‌سوزی و بیمه مسؤولیت قرار دارد و همه کارگران بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی درمان دارند و به اندازه 1.5 برابر کل دارایی‌های شرکت بیمه شده است و نکته مهم این است که همه پرسنل این شرکت آموزش آتش‌نشانی دیده‌اند و هر چند مدتی مانور آتش‌نشانی در شرکت برگزار می‌شود که آخرین مانور دو هفته قبل بود تا اگر اتفاقی افتاد خود کارگران با آن مقابله کنند.

به گفته مدیرعامل این شرکت صنعتی، پسمانددر این کارخانه بسیار ناچیز است که از روش سپتینگ و همچنین تصفیه مجدد در خط تولید استفاده می‌کنیم و اندک پسماند باقیمانده به شرکت‌های پسماند همکار شهرداری تحویل می‌دهیم.

وی گفت:برای جلوگیری ازخطر احتمالی آتش‌سوزی مخزن آب 120 هزارلیتری همیشه آماده‌است‌و کپسول‌های پودر آتش‌نشانی آماده برای مقابله با حوادث است.

او یکی از مشکلات شرکت را اینگونه اعلام کرد: برای گرفتن نیروی کار با مشکل مواجه هستیم کسانی درخواست کار می‌دهند که مدرک دارند، اما توان انجام کار ندارند و ما از بین 127 نفر که معرفی نامه داده بودند و دارای لیسانس و فوق لیسانس شیمی رنگ بودند، یک نفر دیپلم که دارای تجربه 20 سال بود را به کار گرفتیم.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یک کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در جوار کارخانه برای آموزش افراد متخصص ایجاد کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری