کد خبر: ۵۰۶۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
براساس قانون دائمی مالیات برارزش افزوده مصوبه، ۲ خرداد امسال خانه ملت به دولت. اجرای آن ۶ ماه پس از ابلاغ قانون است، بخش حمل و نقل هوایی، بار و مسافر، شامل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هستند.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را مسیحی معاون سازمان مالیاتی اعلام کرد و افزود: همه انواع حمل و نقل از مالیات ارزش افزوده جز هوایی معاف هستند. بر اساس جزو 13بنــــــد ب ماده ۹ قانون دائمی مالیات برارزش افزوده، خدمات حمل و نقل اعم از بار و مسافر درون و برون شهری و بین المللی، جاده‌ای، ریلی و دریایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

۵ درصد عوارض شهرداری‌ها از بلیت پرواز‌های داخلی حــذف و جــــای آن ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به بلیت هواپیما اضافه خواهد شد.

اسعدی‌سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی‌گفت:ازطرفی نمایندگان خانه ملت مرتباً اعتراض می‌کنند که قیمت بلیت سفر‌های هوایی بالاست از سوی دیگر در قانون مالیات بر ارزش افزوده حمل و نقل هوایی را اضافه می‌کنند.

وی اعلام کــــرد: این ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده بلیت هواپیما، از مصرف کننده نهایی کسر و به سازمان امور مالیاتی داده می‌شود؛ طبق قانون سازمان امور مالیاتی باید یک درصد این مالیات را به توسعه بهداشت عمومی و سلامت، ۴ درصد را به شهرداری‌ها و ۴ درصد را هم به خزانه دولت واریز کند.

اسعدی سامانی افزود:شهرداری شهر‌هایی‌که فرودگاه ندارند هـــم از ایرلاین‌ها مطالبـــه ۵ درصد مالیات را دارند. در کمیسیون ماده ۷۷ نیز ۲ درصد جریمه از سوی شهرداری‌ها به ایرلاین‌ها تعلق می‌گیرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری