کد خبر: ۵۰۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
در خاطره همرزم سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی بیان شد؛
خصلت زیبای سردار"شهید حاج قاسم سلیمانی" مصداق مرثیه امیرالمومنین(ع) در غم شهادت مالک اشتر است که چه زیبا گفت؛ خدا رحمت کند مالک را؟! فراق این مسافر دیار ابدیت برای من بسیار سخت است و اگر از کوه بود، بسیار شامخ و سر به فلک کشیده بود، اگر مالک از صخره‌ای بود، بسیارسخت بود،فراق ابدی اوپاره‌ای وجودم را قطع کرد مرگ توای مالک جهنی رامحزون وجهــانی؛(دشمنانی)را خوشحال کرد

سید احمد جزینی در گفتگو با پایگاه خبری تجارت امروز، شهادت "بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س)" و سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی را به ملت سرافراز ایران اسلامی تسلیت وتعزیت گفت؛ افزود:حاج قاسم سلیمانی جزو افتخارات امت اسلام است؛ نباید یاد و خاطره‌آن بزرگوار را در برگزاری مراسم سالگرد خلاصه کنیم.

او اظهارداشت:حاج قاسم همیشه درخط مقدم پیشرو و فرماندهی امام‌گونه بودکه به همرزمانش نمی‌گفت؛ بروید بلکه می‎گفت؛ بیایید؛ همه بدون هیچ جواب و سوالی پیرو و دنبال رو او بودند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه مثل حاج قاسم دیگر تکرار نخواهد شد، افزود: ایشان همیشه در سخت‌ترین شرایط و حتی در کمین‌های مختلف حضور داشت و با توکل عجیبی که به بانوی دو عالم خانم حضرت فاطمه زهرا (س) داشت، عملیاتها را به پیش می برد.

جزینی شهید حاج قاسم سلیمانی را فرمانده‌ای با شیوه مدیریتی بی نظیر و نمونه بارز یک رزمنده سلحشور وهمیشه آماده توصیف کرد و گفت: آن شهید بزرگوار لحظه‌ای از مسیر ولایت خارج نشد و جان خود را در طبق اخلاص گذاشت.

او درباره نحوه آشناییش با حاج قاسم سلیمانی گفت: آشنایی بنده با ایشان به سال 62 در منطقه ای به نام "هور" در "سنگر کمین" که 7 کیلومتر از خط مقدم فاصله داشت آشنا شدم، بعد از نماز مغرب به مسیرمان ادامه دادیم؛ تا اینکه به "هور" رسیدیم؛ به طوری که فاصله ما با عراقی ها 25 متر بود؛ این فاصله انقدر نزدیک بود که نمی‌توانستیم حتی سرفه کنیم.

همرزم(حاج قاسم) افزود:خطربیخ گوشمان بود به طوری که نمازونشسته می‌خواندیم؛ حاج قاسم مثل فرماندهان دیگر نبود که بخواهد بنشیند و دستوری جنگ را فرماندهی کند؛ مدام جویای حال رزمنده ها و مرتب به کمین وسنگرها سر می‌زد و شخصا پیگیر بود.

او یکی از بارزترین خصوصیات شهید امت اسلام را بی ریایی ایشان دانست و افزود: برای من خیلی جالب بود که خودش را جدا از رزمنده‌ها نمیدانست؛ به طوری که خودش لباس هایش را می شست؛ برای غذا خوردن صف می ایستاد و حتی برای گرفتن وضو.

جزینی ادامه داد: حاج قاسم فرمانده به تمام معنا و بی ریا بود، اخلاق و رفتارش برای من و امثال من درس بود؛ به هیچ عنوان در جنگ دستوری عمل نمی‌کرد.

همرزم سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: ایشان از نبوغ و استعداد خاصی برخوردار بود و کسانی که الفبای نظامی‌گری را می‌شناسند به این امر مهم اعتراف می‌کنند. حتی آمریکایی‌ها به عنوان دشمن اصلی ما، در نهان و آشکارا به این نبوغ اعتراف کردند.

انتهای خبر//ح.ع 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری