کد خبر: ۵۰۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲
معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا خبر داد:
معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا با اشاره به مشکل تولید برخی محصولات به‌صورت ناقص، گفت: اصلی‌ترین و بیشترین کمبود قطعه، در زمینه تامین، قطعه مهم ACU یا سیستم کنترل ایربگ است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از سایپانیوز؛ مسعود پروین افزود: شرکت‌های توليدكننده داخلي ايربگ، زیر مجموعه های اين قطعه را وارد كشور مي‌كنند و همراه ساير قطعات ايربگ در قالب مجموعه به خودروسازان تحويل مي‌دهند؛ اما به‌دليل بحران جهاني كمبود چيپ‌ست‌ها و قطعات نيمه‌هادي نظیر IC مورد استفاده در ACU، امكان تأمين و تحويل به‌موقع اين قطعه از سازندگان داخلي سلب شده و خط مونتاژ موجود در كشور نيز به‌علت كمبود IC متوقف شده است.

وی ادامه داد: از انتهاي سال گذشته با تداوم عدم تأمين ACU به‌ميزان مورد نياز توسط تأمين‌كنندگان داخلي و افزايش خودروهاي ناقص كف كارخانه، تأمين قطعه مذكور در دستور كار گروه سايپا قرار گرفت و با تدبیرها و روش‌های مختلف بخشی از نیاز این شرکت به اين قطعه تأمين شد كه در نهايت تسريع در تحويل خودروهاي ناقص و عرضه بيشتر به بازار را به همراه داشت.

معاون برنامه‌ریزی جامع تولید سایپا تصریح کرد: اگر تلاش‌هاي سايپا در زمينه تأمين ACU صورت نمي‌گرفت، براساس آمارها، در حال حاضر تعداد خودروهاي ناقص اين مجموعه از ۱۸۰ هزار دستگاه نيز فراتر مي‌رفت.

پروین گفت: گروه خودروسازي سايپا مشغول برنامه‌ريزي جهت تأمين قطعه مذكور از منابع خارجي و توليدكنندگان داخلي است و در صورتي كه طرف‌‎هاي تأمين‌كننده در زمينه ايفاي تعهدات خود به خوبي عمل كنند، اين مجموعه قادر خواهد بود تا ميزان خودروهاي كف پاركينگ‌ها را به‌شكل قابل ملاحظه‌اي كاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از توان و ظرفیت تولیدکنندگان داخلی در قالب طرح‌های بومی‌سازی اولویت سایپا برای رفع مشکل مذکور است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری