کد خبر: ۵۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری کلاهبرداران اینستاگرامی خبر داد که با عنوان فروش پوشاک ارزان قیمت اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند.

به گزارش تجارت امروز به‌نقل ازپلیس فتا،سرهنگ داودمعظمی گودرزی افزود:عده‌ای از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شدند افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی فروش پوشاک از آنها کلاهبرداری کرده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: شکات اظهارداشتند؛ در فضای مجازی به دنبال خرید پوشاک بوده که در یک صفحه اینستاگرامی کالای مورد نظر خود را مشاهده و بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور اقدام به خرید کرده و بلافاصله پس از واریز وجه دیگر پاسخی از آنها دریافت نکردند.

سرهنگ معظمی گودرزی اعلام کرد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی ادمین های این صفحات که دو نفر بودند را شناسایی و پس از تشریفات قضایی مجرمین در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

وی با بیان اینکه این افراد بیش از هشت میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند، افزود: متهمان پس از حضور در پلیس فتا اظهار داشتند با راه اندازی بیش از پانزده صفحه اینستاگرامی تحت عنوان شعبات مختلف یک برند پوشاک با قیمت بسیار مناسب مراجعه کنندگان را ترغیب به پرداخت مبلغ قبل از ارسال کرده و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تلفن نبودیم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و خرید های خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید زیرا افراد سودجو این فضا را مکانی مناسب جهت انجام اعمال مجرمانه خود میدانند و از ساده لوحی برخی از کاربران پلی می سازند برای رسیدن به مقاصد مالی نامشروع خود، شهروندان همچنین می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق ۱۱۰ یا ‌سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری