کد خبر: ۵۰۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
فرهنگ جهاد در میان رزمندگان مقاومت با فرهنگ مبارزه و سیاست‌های صهیونیستی و وهابی تفاوت اساسی دارد و جبهه مقاومت هر روز در حال توسعه است و مظهر صراط مستقیم است.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را سردار سرتیپ پاسدار حاج اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس در پنجمین کنگره بین‌المللی شهدای مهاجر مدافع حرم جبهه مقاومت در مشهدمقدس اعلام کرد و افزود:با وجود تحریم‌ها در چهار دهه گذشته توانسته‌ایم کشور را با عزت اداره کنیم و جمهوری اسلامی الگوی همه انسان‌هایی است که می‌خواهند راه مقاومت را طی کنند.

وی گفت: همه جا لازم نیست ما به صورت مباشر حضور داشته باشیم هر جا که لازم باشد زمینه انتقام از آمریکایی ها را از درون خانه های خودشان و با افرادی از کنار دست خودشان فراهم می‌کنیم بدون این که ما حضور داشته باشیم.

سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی افزود: ما با تدبیر خودمان با دشمنان و جنایت ترور سردار سلیمانی برخورد می کنیم، رفتار و سبک و سیاق برخورد ما با سبک و سیاق و رفتار دشمن متفاوت است.

وی ادامه داد: آنان به مسیر حق و وجدان‌های بیدار انسان‌ها حمله کردند و حتماً مورد تهاجم وجدان‌های بیدار انسان‌ها در سراسر دنیا قرار می گیرند.

فرمانده نیروی قدس گفت: اگر عاقلانی در آمریکا پیدا شدند که با کسانی که جنایت ترور سردار سلیمانی را مرتکب شدند برخورد بکنند، این کار برای آمریکا بسیار کم هزینه تر است از این که فرزندان جبهه مقاومت که هیچ مرزی را نمی‌شناسند خودشان بروند و این انتقام را بگیرند.

وی اضافه کرد: آنها فکر می‌کنند که شهید سلیمانی را زده‌اند و کار تمام است اما خون شهید سلیمانی وجود بچه های مقاومت را به جوشش آورده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: ریشه آمریکا به حول و قوه الهی از منطقه کنده خواهد شد البته بخش قابل توجهی از آنها از منطقه ریشه کن شده اند و بقیه نیز ریشه کن خواهند شد.

سردار قاآنی افزود: آمریکایی ها اگر عقل داشته باشند از عراق باید بیرون بروند و اگر نه جبهه مقاومت در عراق آنها را بیچاره خواهد کرد و باید مفتضحانه تر از افغانستان، عراق را ترک کنند.

وی ادامه داد: هر انسان مسلمان و آزاده ای که نام شهید سلیمانی را شنیده از او تجلیل کرده است و از سوی دیگر هر که رفتار مرتکبان جنایت شهادت شهید سلیمانی را شنیده او را لعن و نفرین می‌کند.

فرمانده نیروی قدس گفت: مقاومت یک واژه پذیرفته شده و محترم در فطرت همه انسان هاست در همه عالم، همه کسانی که برای ارزش هایشان مقاومت می کنند مورد احترام و تکریم هستند از طرف دیگر در مکتب اسلام نیز مقاومت در فرهنگ دینی ما عمق دارد.

سردار قاآنی به محروم شدن کشورمان از ابتدایی ترین ابزارهای دفاعی در جنگ به دلیل تحریم ها اشاره کرد و افزود: در ادامه نیز نفت ما را تحریم کردند تا جایی که قیمت نفت به ۱۰ دلار رسید یعنی آن قدر هزینه فروش برای ما بالا رفت که استخراج آن دیگر به صرفه نبود اما این کشور امروز مردانه ایستاده است.

وی ادامه داد: نه تنها جمهوری اسلامی تحریم شده، خودش را با عزت اداره کرد بلکه در تمام دوره‌ها این کشور تحریم شده به دیگران نیز کمک کرد و در آخرین مورد چند ماه قبل کشور لبنان را که به دلایل مختلف تحریم شده بود را یاری نمود.

سردار قاآنی به اعتراف آمریکایی ها مبنی بر هزینه کردن بیش از ۲ تریلیون دلار در افغانستان اشاره کرد و افزود: در۲۰ سال این همه مردم فداکار و با ایمان افغانستان را کشتند و در عراق نیز سرمایه‌گذاری سنگینی کردند اما این مقاومت به همه دنیا صادر شد.

وی ادامه داد: روز اولی که آمریکایی ها وارد این منطقه شدند به آنها اخطار دادیم وارد نشوید چرا که بیچاره می شوید اما گوش نکردند، ۲۰ سال در این منطقه جنایات کردند و در پایان ۲۰ سال، جنایت بزرگ ترور فرمانده بزرگ مقاومت شهید سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس و دیگر شهدای همراه آنان را در یک شب تاریک و به صورت بزدلانه مرتکب شدند.

پنجمین کنگره بین‌المللی شهدای مهاجر مدافع حرم «جبهه مقاومت» همزمان با سالگرد شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی الهمندس و دیگر شهدای همراه، با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه و دهها نفر از رزمندگان و خانواده های معظم شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) از کشورهای یمن، لبنان، عراق، افغانستان و پاکستان شامگاه پنجشنبه در مشهد برگزار شد.

در این کنگره علاوه بر سخنرانی سردار قاآنی، از سه کتاب درباره شهدای مدافع حرم رونمایی شد و فرزندان شهدای لشکر فاطمیون به اجرای سرود پرداختند همچنین از تعدادی از خانواده های شهدای سلامت قدردانی شد.

این کنگره در برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد و در این مراسم نام سالن کنفرانس این مجموعه به مرکز همایش های بین المللی شهدای سلامت تغییر یافت.

بیشتر بخوانید: 

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری