کد خبر: ۵۰۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱
آیت الله علم الهدی:
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز باید زمینه معصیت و گناه را از بین برد چرا که بسیاری از خانواده‌ها دچار انحراف شده‌اند و سیره حضرت زهرا(س) زمینه گناه را از بین می‌برد.

سیره حضرت زهرا(س) زمینه گناه در جامعه را از بین می‌برد

به گزارش تجارت امروز، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهدمقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد؛ افزود: با اینکه امروز دومین روز شهادت مظلومانه صدیقه اطهر(س) است و ایام فاطمیه متعلق به ایشان است لذا رفتار شخصی را از سیره حضرت زهرا(س) بیان می‌کنیم.

وی گفت: تقوای عملی در رفتار شرعی ترک گناه است وجود حضرت زهرا(س) معصوم است و گناه کردن در سیره ایشان جایگاهی ندارد اما آنچه در وجود ایشان باید مورد توجه قرار داد نظام زندگی فضیلت بار ایشان  است آنچه در زندگی معمولی ما زمینه گناه می‌شود در سیره ایشان مطرح است و بانوی دو عالم به موضوع هایی اشاره دارند که در زندگی معمولی ما زمینه گناه را فراهم نکند و گناه را از بین ببرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: پیامبر اکرم روزی از اصحاب خود سوال کردند که بهترین زن‌ها کدام زن است و سلمان یکی از اصحاب از صدیقه اطهر پرس وجو شدند و ایشان فرمودند بهترین زن‌ها زنی است که ملازم کانون خانه و خانواده باشد و مردی او را نبیند و او نیز مردی را نبیند.سلمان گفت تا این جمله را در جمع اصحاب گفتم رسول الله فرمودند این جواب بوی وحی می‌دهد از کجا آوردی عرض کردم از فاطمه(س) پرسیدم.

وی اعلام کرد: زمینه گناه اختلاط زن و مرد است و اینکه محرم و نامحرم  در روابط اجتماعی و مسائل خانوادگی بی باکانه باهم ارتباط برقرار کنند زمینه گناه را فراهم می‌سازد و در سیره حضرت زهرا (س) از بین بردن زمینه اینگونه گناهان مطرح است

آیت الله علم الهدی گفت: امروز باید زمینه معصیت و گناه را از بین برد چرا که بسیاری از خانواده‌ها دچار انحراف شده‌اند و سیره حضرت زهرا(س) زمینه گناه را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید:

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری