کد خبر: ۵۰۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
امیرعبداللهیان خبر داد:
اگر غربی‌ها اراده داشته باشند، می‌توانیم به توافق خوبی برسیم؛ ایران خواستار ضمانت‌هایی است که مانع اعمال تحریم‌های جدید و بازگشت تحریم بعد از برداشته شدن آن است و الگوی عملی تضمین‌ها، ادامه صادرات نفت و دسترسی به درآمدش است

به گزارش تجارت امروز، تبادل غیر رسمی پیام‌ها با آمریکایی‌ها با هدف تسهیل روند مذاکره در حال انجام است؛ ما سخنان خوبی از هیات آمریکایی در وین می‌شنویم و مهم این است که ما اقدام جدی در این زمینه ببینیم.

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با الجزیره گفت: اگر طرف‌های غربی اراده داشته باشند، می‌توان در وین به یک توافق خوب دست یافت.

وی خواستار رفع تحریم‌های اعمال‌شده توسط ترامپ به ویژه تحریم‌های مغایر با برجام هستیم؛ ما از هیأت آمریکایی، صحبت‌های خوبی می‌شنویم، ولی مشاهده اقدام جدی، اهمیت دارد.

او اظهارداشت:گفتگوی ما با عربستان، مثبت و سازنده است و در هر زمانی آماده از سرگیری روابط هستیم.

علی باقری همچنین در دیدار با معاون وزیر خارجه کره‌جنوبی گفت: سئول موظف به آزادسازی دارایی‌های ایران است

چوی جانگ کان، معاون وزیر خارجه کره جنوبی که به شهر وین سفر کرده، با علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه دیدار و گفتگو کرد.
در این گفتگو که به درخواست طرف کره‌ای و در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد، معاون وزیر خارجه کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط سئول-تهران، توضیحاتی در خصوص پول‌های بلوکه‌شده ایران نزد کره جنوبی ارائه و تاکید کرد که این کشور برای بازپرداخت بدهی خود به ایران تلاش می‌کند.
معاون سیاسی وزیر خارجه در این دیدار تأکید کرد که فارغ از نتایج گفتگوها در وین، دولت کره جنوبی موظف به آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران است و تحریم‌های یکجانبه آمریکا نمی‌تواند توجیهی برای عدم پرداخت بدهی‌ها به ایران باشد.

بایدن: ترامپ تنها مسئول حمله مرگبار به کنگره است

بایدن برای نخستین بار در سخنرانی خود به مناسبت سالگرد حمله به کنگره آمریکا، اعلام کند ترامپ تنها مسئول این حمله بوده است.

افسر و خلبان اسرائیلی که در سقوط مشکوک هلیکوپترشان در نزدیکی ساحل کشته شدند در عملیات‌هایی علیه ایران شرکت داشته اند. مثل حمله به یک کشتی تجاری ایران.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری