کد خبر: ۵۰۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
در تماس تلفنی وزرای نیروی ایران و تاجیکستان مطرح شد:
وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان در تماس تلفنی با وزیر نیرو درباره موضوع های مورد علاقه ۲ کشور و چگونگی رفع موانع توسعه روابط ایران و تاجیکستان به بحث و تبادل نظر پرداخت و بر توسعه روابط تاکید کرد.

به ‌گزارش تجارت امروز به نقل از وزارت نیرو، در مذاکره تلفنی علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو با "دلیر جمعه" وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان، طرفین با تاکید بر روابط دوستانه دو کشور، بر توسعه این روابط تاکید کردند.

وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان با اشاره به دستور رییس جمهوری این کشور برای رفع مشکلات و موانع دو جانبه و تلاش برای حل این مسائل در زمان تصدی وزارت انرژی، خواستار پیگیری موضوع های مورد علاقه طرفین از جمله همکاری ایران در زمینه ساخت نیروگاه خورشیدی و نفت و گاز شد.

رئیس تاجیکی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، با اشاره به توانمندی شرکت‌های ایرانی در زمینه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی، خواستار مشارکت در ساخت نیروگاه خورشیدی در مناطقی از شمال تاجیکستان با سرمایه‌گذاری طرف ایرانی شد.

علی اکبر محرابیان رئیس ایرانی کمیسیون همکاری های مشترک اقتصادیی دو کشور نیز در این گفت وگو با ستایش روابط خوب دو کشور، آمادگی ایران برای گسترش روابط در حوزه‌های مطرح شده توسط وزیر تاجیکی بر اساس موافقت‌نامه‌های قبلی را اعلام کرد.

طرفین بر برگزاری جلسه پیگیری موضوع های مورد نظر در تهران و با حضور وزرای نیرو و انرژی دو کشور در اسرع وقت توافق کردند.

دیروز "امامعلی رحمان" در پیامی به آیت الله رئیسی رئیس جمهوری کشورمان با تبریک سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری اسلامی ایران، اظهارداشت: اطمینان داریم با عزم قوی و سعی و تلاش صادقانه و مشترک طرفین، ما می‌توانیم مناسبات دو کشور با مشترکات تاریخی و فرهنگی را با نتایج قابل ملاحظه تر و در راستای منافع والای مردمان مان غنی کنیم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری