کد خبر: ۵۰۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
وزیر ورزش و جوانان«سیدمحمد پولادگر» را به‌عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی منصوب کرد تاباسرعت بخشیدن به تصمیم‌سازی‌های خود زمینه تغییرات مثبت و سازنده در فدراسیون‌ها و مدیریت کلان ورزش کشور؛ نشاط را به خانواده ورزش کشور بازگرداند.

از قیطریه تا سئول؛ امید به تغییرات سازنده در ورزش

به گزارشتجارت امروز،  سیدمحمدپولادگر از مدیران کهنه‌کار ورزش کشور که از سال ۷۹ تا پایان آذر امسال و به مدت پنج دوره متوالی، ریاست فدراسیون تکواندو را در قیطریه بدست گرفته بود، دیروز با حکم وزیر ورزش و جوانان ردای معاونت توسعه ورزش قهرمانی را برتن کرد. معاونتی که از آن به عنوان کلیدی‌ترین معاونت‌های این حوزه در ورزش مطرح می‌شود و با توجه ماموریت‌هایی که در ارتباط با ۵۱ فدراسیون و شرایط آنها در حوزه‌های مختلف دارد نقش تعیین کننده‌ای ایفا می‌کند.

در واقع بار اصلی این وزارت بر دوش معاونت توسعه ورزش قهرمانی است و برای ورود به این جایگاه باید از فیلترهای زیاد عبور کرد. پولادگر تکواندو را از سال ۵۸ نزد شهید قورچانی در اصفهان آغاز کرد و دارای دان هشت از مرکز جهانی کوکی وان، گواهینامه مربیگری درجه ۲بین‌المللی، ممتاز ملی و همچنین دارنده گواهینامه داوری درجه ممتاز ملی است. وی از سال ۶۲ فعالیت خود را در کسوت رییس هیات تکواندو استان مرکزی و استان قم آغاز و در سال ۷۳با عنوان نایب رییسی به فدراسیون تکواندو راه یافت و پس از هفت سال ریاست فدراسیون را بدست گرفت.

مهمترین خصیصه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی، اثرگذاری بر توسعه ورزش است که با مولفه‌های چون بازی‌ها و ورزش‌های رقابتی و سازمان یافته برای رسیدن به اهداف و کسب نتیجه و رتبه بهتر و بهره‌گیری از مزایای مستقیم و غیرمستقیم سرو کار دارد. در واقع ورزش قهرمانی مانند هر نظام دیگری به تدوین،‌اهداف، راهبردها و برنامه‌های عملیاتی نیاز دارد تا علاوه برکسب آگاهی بتواند از هرگونه بیراهه رفتن و هدر رفت منابع مالی، انسانی پرهیز کند و چنین معاونت مهمی در ورزش می طلبد که تا فردی  مدیریت آن را بدست گیرد که کهنه کار باشد و پولادگر با بیش از ۲۰ سال مدیریت در راس فدراسیون تکواندو با ارزیابی عملکردش در ابعاد منابع انسانی، ساختار سازمانی، مالی، نوآوری و مدیریت فرهنگ سازمانی به جایگاه دست یافت.

از مهمترین اقدامات موفق پولادگر در دوران فعالیت کاری خود در تکواندو کسب نخستین مدال این رشته در تاریخ المپیک بود که در ۲۰۰۴ آتن توسط  هادی ساعی (طلا)، یوسف کرمی (برنز) کسب شد و خیز بلندی را در رشته‌های مدال‌آور برداشت و در ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن هم با کسب مدال پای ثابت رشته‌های مدال آور شد. از طرفی تکواندو نخستین مدال المپیک در بخش زنان را به نام خود ثبت کرد و نگاه به تکواندو  تغییر کرد. 

حال وزیر ورزش و جوانان روزگذشته و پس از  ۲۸ روز از بلاتکلیفی این معاونت، پولادگر را برای معاونت توسعه ورزش قهرمانی منصوب کرد تا با سرعت بخشیدن به تصمیم‌سازی‌های خود زمینه تغییرات مثبت و سازنده در فدراسیون‌ها و مدیریت کلان ورزش کشور؛ امید و انگیزه را به جامعه بزرگ ورزش کشور بازگرداند.

توقعی که این روزها بیش از هر زمانی در بین جامعه ورزشی کشور تبلور یافته است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری