کد خبر: ۵۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان گفت: از ۱۳ دی امسال اصل طلا، جواهر و پلاتین بکار رفته در مصنوعات از فلزات مزبور، معاف از مالیات و عوارض شده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان، جواد انوری، مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با بیان اینکه قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب دوم خرداد امسال از ۱۳ دی۱۴۰۰ لازم‌الاجرا شده است و مشمولان این قانون مکلف به اجرای تکالیف قانونی جدید و رعایت مقررات موضوع این قانون هستند.

وی اضافه‌کرد: این قانون نسبت‌به‌گذشته، تغییرات‌و اصلاحات مختلفی دارد،به‌عنوان مثال‌بر اساس جزءهای (۱) و (۲) بند (ب) ماده (۲۶) قانون دائمی شدن مالیات بر ارزش افزوده، اصل طلا، جواهر و پلاتین بکار رفته در مصنوعات ساخته شده از فلزات مذکور معاف از مالیات و عوارض ارزش افزوده موضوع این قانون است و صرفاً اجرت ساخت، حق‌العمل و سود فروشنده کالاهای موضوع این بند مشمول مالیات و عوارض با نرخ ۹ درصد است.

 

بیشتر بخوانید:

 

مدیرکل امورمالیاتی استان سمنان اعلام کرد: مؤدیان، عرضه‌کنندگان کالا و خدمات مربوط به این بند مکلف هستند همه عملیات خرید و فروش خود را در سامانه مؤدیان ثبت کرده و ارزش اصل طلا،جواهر وپلاتین،اجرت ساخت،حق‌العمل و سود فروشنده به تفکیک در صورتحساب الکترونیکی ثبت کنند.

انوری ادامه داد:در صورت کتمان و یا عدم ثبت تمام یا برخی از معاملات در سامانه مذکور مشمول جریمه‌ای معادل ۹ درصد ارزش طلا، جواهر و پلاتین است که غیرقابل بخشودگی است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری