کد خبر: ۵۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۹ واحد صنعتی مستقر در داخل و خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان با شروع و رونق تولید به چرخه کار بازگشته و دوباره فعال شده‌اند.

به گزارش تجارت امروز، ابراهیم ناصری افزود:بر اساس آخرین پایش انجام شده باهمکاری شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی هم‌اینک ۵۶۶ واحد صنعتی مستقر در نقاط مختلف این استان از چرخه تولید خارج شده و فعال نیستند.

وی ادامه داد:پایش واحدهای صنعتی تعطیل درخراسان رضوی‌برای‌عارضه‌یابی‌آنها"کمبود نقدینگی یا سرمایه در گردش، فرسودگی ماشین‌آلات، اختلاف بین شرکای سهامدار و مشکلات مدیریتی" را به ترتیب اهمیت و تاثیر، عمده‌ترین مشکلات این واحدهای نشان داده است.

معاون سازمان صمت خراسان رضوی گفت: ارزیابیهای تخصصی همچنین مشخص کرده ادامه فعالیت برخی از این واحدها فاقد توجیه اقتصادی است لذا برای فعالسازی مجدد آنها اقدامی انجام نمی شود.

وی افزود:صاحبان سرمایه از بخش خصوصی امسال به میزان ۳۴ هزار میلیارد ریال در حوزه صنعت خراسان رضوی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

ناصری ادامه داد: ۴۰۲ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی ظرف ۹ ماه گذشته امسال برای جذب این میزان سرمایه‌ بخش خصوصی در خراسان رضوی صادر شده است.

او گفت: سرمایه‌گذاری ۳۴ هزار میلیارد ریالی امسال بخش خصوصی در حوزه صنعت خراسان رضوی زمینه اشتغال مستقیم را برای شش هزار و ۴۶۹ نفر ایجاد کرده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی پروانه‌های بهره‌برداری صادره برای جذب این حجم سرمایه‌گذاری صنعتی را در استان، مربوط به گروههای کانی فلزی، محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات توتون و تنباکو، منسوجات و پوشاک، چرم، کیف و کفش، محصولات چوبی، محصولات کاغذی، محصولات چاپ و تکثیر، فرآورده‌های نفتی، محصولات شیمیایی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی و همچنین محصولات کانی غیرفلزی برشمرد.

وی افزود: محل اجرای سرمایه‌گذاری ۳۴ هزار میلیارد ریالی امسال بخش خصوصی در حوزه صنعت خراسان رضوی در پروانه‌های صنعتی آنها شهرستانهای قوچان، کلات و چناران در شمال استان، مشهد، نیشابور و فریمان در مرکز خراسان رضوی، تربت‌جام، سرخس و تایباد واقع در شرق استان، سبزوار، کاشمر و خلیل‌آباد در غرب و جنوب غربی استان و تربت‌حیدریه و گناباد واقع در جنوب خراسان رضوی تعیین شده است.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری