کد خبر: ۵۰۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
نام‌نویسی آغاز شد
ظرفیت کاروان‌های عتبات تا نیمه بهمن‌ اعلام شد و متقاضیان سفر عتبات می‌توانند در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت به این سفر معنوی مشرف شوند.
اعلام ظرفیت سفر عتبات تا 15 بهمن‌ماه/ نام‌نویسی آغاز شد

به گزارش تجارت امروز، نام‌نویسی سفربه عتبات ازاوایل آذر توسط سازمان حج و زیارت آغاز شد و در مرحله نخست امکان نام‌نویسی در کاروان‌ها تا پایان دی‌م اعلام شد.

اکنون بانزدیک شدن به بهمن‌،مسؤلان سازمان حج و زیارت‌دراطلاعیه‌ای‌به دفاترزیارتی‌که مسؤل‌نام نویسی و اعزام زائران به عتبات هستند، از آغاز نام نویسی متقاضیان سفر به عتبات تا نیمه بهمن‌خبر داده‌اند.

بر همین اساس، علاقه‌مندان به سفر زیارتی به عتبات می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی یا سایت نام نویسی سفر عتبات و با مشاهده ظرفیت خالی کاروان‌ها تا نیمه بهمن‌، آمادگی خود را برای حضور در کاروان مورد نظر اعلام کرده و با پرداخت هزینه، سفر خود را قطعی کنند.

در این دوره از اعزام‌ها نیز سفر عتبات فقط به صورت هوایی صورت می‌گیرد و با توجه به لغو ویزای عراق برای سفرهای هوایی، نیازی به اخذ ویزا نیست. علاوه بر این، سفرها به دو صورت برگشت زمینی و برگشت هوایی تدارک دیده شده است که هزینه سفر دو طرف هوایی از هشت میلیون و۶۰۰ هزار تومان تا۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و همچنین هزینه سفر بازگشت زمینی تا 7 میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

البته به‌گفته مسؤلان،بیشتر کاروان‌ها دو طرف هوایی هستند و با توجه به اینکه هزینه بلیت پرواز برای رفت و برگشت با بلیت پرواز یک طرف عتبات تفاوت چندانی ندارد، زائران ترجیح می‌دهند که به صورت دو طرف هوایی به عتبات مشرف شوند.

اکنون با توجه به مشکلات در تأمین پرواز زائران، سفر عتبات از همه استان‌ها برقرار نشده است و بیشتر زائران از ایستگاه‌های پروازی تهران، یزد و کرمان به عراق اعزام می‌شوند.

سفر زمینی به عتبات نیز در صورت موافقت طرف عراقی از ماه رجب با شیوه نوین از سر گرفته می‌شود و زائران می‌توانند از استان‌های مختلف به این سفر معنوی مشرف شوند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری