کد خبر: ۵۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
به اعتقاد برخی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، در صورت خروج بیت‌کوین از فاز فشار فروش، می‌توانیم شاهد جهش قیمت برخی از آلت‌کوین‌ها باشیم.
۵ رمزارز که امکان رشد بالایی دارند

به گزارش تجارت امروز، برخلاف سال ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال شروع امیدوارکننده‌ای داشت و توانست عدد ۹۳ از ۱۰۰ را نمایش دهد.

بااین‌حال،مایک‌مک‌گلون(Mike McGlone) به‌عنوان تحلیل‌گر بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، دیدگاه مثبت و خوش‌بینانه‌ای به بازار دارد و بر این باور است که در سال ۲۰۲۲، بیت‌کوین در محدوده قیمتی ۱۰۰ هزار دلار و اتریوم در ۵ هزار دلار معامله خواهد شد.

نقشه بازار ارز دیجیتال
 

البته به گفتهٔ برخی دیگر از تحلیل‌گران بازار، باتوجه‌به شرایط موجود اقتصادی در ایالات متحده و افزایش نرخ بهره، شاید شرایط برای ادامهٔ روند صعودی بیت‌کوین به تعویق بیفتد. از این رو باید منتظر تصمیم‌دولت آمریکا و سیاست آنان در برابر اقتصاد کلان این حوزه بود.

دراین تحلیل تلاش‌می‌کنیم تا نمودار قیمت و روند پیش روی بیت‌کوین و ۴آلت‌کوین‌منتخب این هفته را در کوتاه‌مدت بررسی کنیم.

قیمت بیت‌کوین (BTC)

قیمت بیت‌کوین در ۸ام ژانویه با تشکیل الگوی کندلی دوجی، وجود چالش بین خریداران و فروشندگان بر سر افزایش یا کاهش قیمت را نشان می‌دهد. روند حرکتی قیمت بیت‌کوین همچنان نزولی است؛ بنابراین  نزدیک‌ترین سطح حمایتی قدرتمند در ۳۹،۶۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین

نزولی‌شدن شیب میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-۵۰، خط قرمز در تصویر) و متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-۲۰، خط آبی در تصویر) و همچنین قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده فشار فروش، بیان‌گر وجود جو منفی در بازار و ادامه روند نزولی برای بیت‌کوین است. اگر خرس‌ها به تسلط خود بر بازار معاملاتی بیت‌کوین ادامه دهند و در پایین‌کشیدن قیمت از سطح حمایتی ۳۹،۶۰۰ دلار موفق باشند، آنگاه باید منتظر رسیدن قیمت به محدوده حمایتی بعدی جفت ارز بیت کوین/ تتر (BTC/USDT) در سطح ۲۸،۸۰۵ دلار باشیم.

از طرف دیگر با شکل‌گیری روند صعودی قیمت بیت‌کوین از سطح فعلی، این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-۲۰، خط آبی در تصویر) در سطح ۴۵،۸۷۶ دلار بالا رود. در غیر اینصورت و بازگشت قیمت از سطح موجود، احساسات منفی در بازار معاملاتی بیت‌کوین باعث پایین‌آمدن قیمت از محدوده ۳۹،۶۰۰ خواهد شد. 

نمودار قیمت بیت کوین
 

باتوجه‌به نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین، شاهد افزایش فشار فروش توسط معامله‌گران و بسته‌شدن قیمت زیر سطح ۴۵،۴۵۶ دلار هستیم. اگرچه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حاکی از فروش قریب‌الوقوع در این محدوده دارد ولی گاوها در تلاش هستند تا سقوط قیمت بیت‌کوین به زیر سطح ۴۰،۵۰۱ دلار را به تعویق بیاندازند.

در صورت برخورد قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، این انگیزه در فروشندگان برای کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر محدوده ۳۹،۶۰۰ دلار و ادامه روند نزولی تقویت خواهد شد.

از طرف دیگر، شکستن و بسته‌شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰-EMA، خط آبی در تصویر) می‌تواند جفت ارز بیت کوین/ تتر (BTC/USDT) را به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-۵۰، خط قرمز در تصویر) سوق دهد. حال اگر گاوها بتوانند قیمت بیت‌کوین را به بالای این مقاومت هدایت کنند، شاهد از دست‌رفتن تسلط خرس‌ها بر بازار معاملاتی بیت‌کوین خواهیم بود.

قیمت چین‌ لینک (LINK)

قیمت چین لینک (LINK) طی چند ماه گذشته در محدوده بین ۱۵ تا ۳۵.۳۳ دلار معامله شده است. گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک ساده ۵۰ روزه و متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده‌اند؛ همچنین شاخص قدرت نسبی (RSI) تا نزدیکی ناحیهٔ اشباع خرید بالا رفته است که نشان‌دهنده برتری خریداران در کوتاه‌مدت است.

نمودار قیمت بیت کوین
 
قیمت چین لیک
 

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که قیمت چین لینک مقاومت پیش روی خود را در ۲۷.۶۱ دلار شکسته است. 

برخلاف این سناریو، اگر قیمت چین لینک از سطح فعلی کاهش یابد، ممکن است که شکست قیمت بالای سطح ۲۷.۶۱ دلار یک تله گاوی بوده باشد. 

قیمت دفینیتی (ICP)

قیمت دفینیتی (ICP) در تاریخ ۴ام ژانویه در بالای خط روند نزولی بسته شد. این موضوع می‌تواند نخستین نشانه برای پایان‌یافتن سیر نزولی این ارز دیجیتال باشد. 

قیمت دفینیتی
 

اگر خریداران بتوانند قیمت دفینیتی (ICP) را به بالای سطح ۳۸.۰۲ دلار هدایت کرده و تثبیت کنند، جفت ارز دفینیتی/ تتر (ICP/USDT) می‌تواند تا محدوده ۴۵.۷۹ دلار افزایش یابد. این سطح قیمتی ممکن است دوباره به‌عنوان یک مقاومت سخت عمل کند اما در صورت عبور از آن، روند حرکت صعودی قیمت دفینیتی (ICP) ممکن است تا محدوده ۵۸.۳۰ دلار ادامه داشته باشد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی پایین آمده و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-۲۰، خط آبی در تصویر) برسد، نشان دهنده این موضوع است که شکست قیمتی بالای خط روند نزولی ممکن است یک تله گاوی بوده باشد.

قیمت دفینیتی
 

قیمت لئو (LEO)

قیمت لئو (LEO) در هفته‌های گذشته در یک روند صعودی پیوسته معامله می‌شود. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-۲۰، خط قرمز در تصویر) در سطح قیمتی ۳.۵۵ دلار نیز به عنوان حمایتی قوی ظاهر شده است.

قیمت لئو
 
قیمت لئو
 

جفت ارز لئو/ تتر (LEO/USDT) در حال خرید و فروش در یک الگوی کانال صعودی است. تمایل معامله‌گران کوتاه‌ مدت به ذخیره سود در محدوده ۳.۸۵ دلار خرس‌ها را بر بازار مسلط کرده است. این موضوع باعث هدایت این جفت ارز به کف کانال شد و با اعمال فشار خرید توسط گاوها فرآیند نزول قیمت لئو متوقف شد.

قیمت هارمونی (ONE)

قیمت هارمونی
 

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت، نشان از برتری گاوها دارد. اگر آنها موفق به رساندن قیمت بالای سطح ۰.۳۳ دلار شوند ادامه روند صعودی نیز محتمل است. در این صورت جفت ارز هارمونی/ تتر (ONE/USDT) می‌تواند تا سطح ۰.۳۸ دلار رشد داشته باشد.

نمودار هارمونی
 

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری