کد خبر: ۵۰۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
نایب رئیس خانه ملت با اشاره به برخی مصاحبه‌ها درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: بررسی طرح و لایحه در مجلس پروسه قانونی دارد و با مصاحبه کار پیش نمی‌رود. فدراسیون برای رفع این مشکل درخواست بررسی فوری اساسنامه را به کمیسیون فرهنگی ارسال کند.

نیکزاد: با مصاحبه کار پیش نمی‌رود

به گزارش تجارت امروز، علی نیکزاد درباره زمان رسیدگی به اساسنامه فدراسیون فوتبال در خانه ملت اظهارداشت:‌ کسی نمی‌تواند به این نهاد قانون‌گذار برای تسریع در بررسی طرح‌ها و لایحه‌ها فشار بیاورد. لایحه‌ها باید زمان‌بندی لازم در کمیسیون مربوطه را طی و در صحن بررسی شود. البته برای برخی از طرح‌ها نیز فوریت داریم.

نایب رئیس خانه‌ملت با بیان اینکه برخی از مواقع  تاخیر در بررسی یک طرح موجب زیان می‌شود، تصریح کرد:برخی ازطرح‌ها برای بررسی در مجلس نیاز به قید فوریت دارد. تاخیر در بررسی برخی از این طرح‌ها موجب خسارت و تسریع آن موجب رسیدن سود به کشور می‌شود. اگر قرار باشد یک لایحه باطرح فوریت بررسی شود باید دولت یا نهادمربوطه درخواست فوریت آن را به کمیسیون و هیات‌رئیسه بدهد.تاکنون توسط فدراسیون فوتبال درخواستی درزمینه بررسی فوری  اساسنامه فدراسیون به مجلس ارسال نشده است. اگر فدراسیون درخواستی دارد باید به هیات رئیسه و کمیسیون فرهنگی ارسال کند.

نیکزادبابیان اینکه اساسنامه فدراسیون درکمیسیون فرهنگی‌بررسی خواهد شد،گفت:‌ فدراسیون اگر باور دارد که خطری متوجه فوتبال ایران است باید درخواست بررسی فوری اساسنامه را به کمیسیون مربوطه ارسال کند تا ما براساس منافع ملی و ورزش ایران آن را بررسی کنیم. اکنون برخی در رسانه‌ها، مسائلی مطرح می‌کنند اما با مصاحبه کار به جایی نخواهد رسید، چون بررسی هر طرح و لایحه‌ای نیاز به پروسه زمانی خاص خود را دارد.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در آخرین ماه‌های سال ۹۸ با ایراد از اساسنامه فوتبال ایران موجب شد تا فدراسیون فوتبال یکسال با سرپرست اداره شود و بعد از رفع ایرادات فیفا مجوز برگزاری انتخابات از سوی این نهاد بین‌المللی صادر شد.

فیفا بعدازانتخاب"سید شهاب‌الدین عزیزی‌خادم" یکسال به‌ایران فرصت دادتا تاییدنهایی اساسنامه را به فدراسیون جهانی ارسال کند. اساسنامه فدراسیون فوتبال ابتدا در مجمع عمومی فدراسیون تصویب و از طریق وزارت ورزش به هیات دولت رفت.

اساسنامه فدارسیون فوتبال هم اکنون در مجلس شورای اسلامی در نوبت بررسی قرار دارد و بنا به اخبار منتشره  ایران باید تا دهم اسفند ۱۴۰۰ آن را به فیفا ارسال کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: