کد خبر: ۵۰۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: از زمانی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتم با خودم عهد کردم هر روز پیگیر رفع مشکل اتصال، سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا همه هموطنان با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده کنند.

به گزارش تجارت امروز، عیسی زارع‌پور افزود: من و خانواده‌ام نیز مانند شما گاهی از کندی و تاخیر شبکه کلافه و گله‌مند می‌شویم. کندی شبکه دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها عبور و توزیع کل ترافیک شبکه از پایتخت است.

وی اظهارداشت: تصور کنید هم‌وطنی در سیستان‌وبلوچستان بخواهد به محتوایی در استان همجوار مثل کرمان دسترسی داشته باشد یا روی پلتفرم وطنی «قرار» با فامیلش در استان خودش تصویری صحبت کند. قاعدتاً اگر چنین ارتباطی مستقیم باشد باید کمتر از پنج میلی‌ثانیه برقرار شود اما اکنون چنین نیست.

زارع‌پور اعلام کرد: اکنون همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، سازمان فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات با همراهی اپراتورها و شرکت‌های تامین‌کننده محتوا آستین بالا زدند تا این مشکل را رفع کنند. یعنی قرار است جریان ترافیک داده در کشوررا بازطراحی کنند، به‌طوری که به‌جای توزیع همه ترافیک کشوراز پایتخت، محتوا در نزدیک‌ترین محل و در مراکز منطقه‌ای توزیع داده توزیع شود و تاخیر و کندی به حداقل برسد.

او ادامه داد: اکنون وظیفه خودم می‌دانم هر کاری که برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور انجام می‌شود به شمامردم گزارش بدهم و بازخوردهای شما را بگیرم و ببینم.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری