کد خبر: ۵۰۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
رئیس انجمن دیابت ایران خطاب به دیابتی ها؛
رئیس انجمن دیابت ایران با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر بیماران دیابتی مبتلا به کرونا کاهش یافته، است، گفت: بیماران مبتلا به دیابت حتما دز سوم واکسن علیه کرونا را بزنند.

به گزارش تجارت امروز، اسدالله رجب افزود: واکسن هایی که علیه ویروس کرونا در کشور استفاده می شود، عوارض جانبی خفیفی دارند و شدید نیستند، افرادی که بیماری های زمینه ای دارند باید برای تزریق این واکسن با پزشک معالج مشورت کرده و پس از انجام واکسیناسیون ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در محل تزریق واکسن بمانند و تحت نظر مراقبان بهداشتی باشند تا اگر عارضه شدیدی رخ داد، اقدامات درمانی سریع انجام شود.

وی اظهارداشت: مبتلایان به دیابت باید با دور کردن استرس و ترس از خود و نوشیدن کافی آب، دمای بدن خود را کنترل و توصیه های بهداشتی را دنبال کنند، آنها همچنین به طور مرتب باید دست های خود را با صابون و آب بشویند یا از محلول های ضدعفونی کننده استفاده کنند.

رجب با بیان اینکه ۱۲ درصد جمعیت بالای ۲۰ سال کشور دیابت دارند، خاطرنشان کرد:۶۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن و چاقی د ارند که از عوامل اصلی بروز بیماری دیابت است و تغذیه نامناسب، چربی بالا، فشارخون بالا، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و اختلالات خواب از جمله عواملی است که ابتلا به  این بیماری را تشدید می کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری