کد خبر: ۵۰۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
خطیب نماز جمعه تهران؛
خطیب نماز جمعه تهران، غیرت دینی را یکی از بزرگترین فضیلت‌ها برای جامعه ایمانی و انقلابی دانست و گفت: غیرت دینی موضوعی بسیار اساسی و حیاتی است و در منظومه معارف قرآنی و روایی جایگاه ویژه ای دارد.

به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‌علی‌اکبری در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرازی از سخنان گهربار امام علی (ع) افزود:امیرالمومنین (ع)در نهج البلاغه می‌فرمایند اگر می‌خواهید نعمت‌های الهی که به شما داده شده، حفظ شود راهش صبر بر طاعت پروردگار متعال و آن چیزی است که خداوند متعال از کتاب ، شریعت و دین به شما سپرده است و اگر دین خود را نگه دارید به هیچ وجه دنیای شما ‌آسیب نخواهد دید.

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر جایگاه اخلاق جامعه انقلابی گفت: یکی از بزرگترین  فضیلت‌ها برای جامعه ایمانی و انقلابی غیرت دینی است ،موضوعی بسیار اساسی و حیاتی که در منظومه معارف قرآنی و روایی دارای جایگاه ویژه ای است.

حاج علی اکبری گفت: بنیان و زیرساخت بسیاری از فضیلت‌ها در اخلاق و اعمال همین موضوع غیرت دینی است و خداوند تبارک و تعالی در زبان پیامبر اعظم و اولیا غیور معرفی شده است.

وی یادآورشد: خداوند غیور است و غیرتمندان را دوست دارد. حضرت حق تبارک و تعالی، غیرت را در فطرت انسان به ودیعه گذاشته و همه انسان‌ها بر حسب فطرت الهی از این سرمایه غیرت بهره مند هستند.یعنی نسبت به آنچه ایمان و تعلق خاطر دارند، حساسیت نشان می‌دهند. وقتی محبوبشان  تهدید می شود واکنش نشان می‌دهند این در همه فطرت همه انسان ها وجود دارد.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: آنچه که غیرت را در وجود انسان پرورش می دهد، ایمان به خدای متعال و محبت نسبت به حضرت حق تبارک و تعالی است. این بنیان و اساس غیرت الهی ،دینی و ایمانی است و خداوند تبارک و تعالی این نعمت بزرگ را در پرتو ایمان در وجود انسان مومن پرورش می‌دهد.

وی بابیان اینکه غیرت دینی عنوان فراگیری است که سایر جلوه‌های غیرت ، خانوادگی ، ناموسی ، ملی و وطنی را پوشش می‌دهد، افزود: در قرآن کریم کلمه غیرت به عنوان خاص مطرح نشده اما با مراجعه دقیق به آیات قرآنی و بر اساس مبنا همه آیات جهاد و همه آیات مربوط به برائت از کفار ،حفظ حدود الهی و حفظ خانواده آیات غیرتند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری