کد خبر: ۵۰۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
سرپرست‌ دفتربرنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس آمار؛ استان البرز در وقوع ازدواج رتبه سی ام کشور و در وقوع طلاق جایگاه چهارم را دارد.

به‌گزارش‌ تجارت‌ امروز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مهدی‌متقی‌فر افزود: متاسفانه ۶۰ درصد ازدواج‌ها در این استان منجر به طلاق می‌شود.

او اظهارداشت: براساس آمار در نیمه نخست امسال ۷۰۰۰ ازدواج در این استان به وقوع پیوست؛ درهمین مدت شاهد وقوع ۴۰۵۶ طلاق بوده‌ایم.

وی افزود:در مقایسه با مدت مشابه سال قبل درمیزان ازدواج کاهش نیم درصدی و در وقوع طلاق رشد ۱.۸ درصدی را شاهد بوده‌ایم؛ این در حالی است که در کل کشور میزان ازدواج رشدی 5 درصدی را داشته است.

حجت الاسلام متقی فر گفت: بر اساس آمار البرز در وقوع ازدواج رتبه سی ام کشور و در وقوع طلاق جایگاه چهارم را دارد و این موضوع ضرورت توجه مسئولان مرتبط برنامه ریزی های لازم را برای بهبود این وضع می طلبد.

بیشتر بخوانید:

افزایش طلاق در استان البرز

سرپرست دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان به آماراعطای واج ازدواج در این استان اشاره کرد و گفت: در نیمه نخست امسال از مجموع ۱۰۸۲۸ درخواست وام ۶۶۵۱ نفر موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شده‌اند و ۱۳۰۸ نفر در صف دریافت وام بوده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت 8 مرکز مشاوره ازدواج در البرز گفت: از این تعداد 7 مرکز در کرج واقع شده و ضرورت دارد با همکاری دستگاه های مختلف و اختصاص فضای لازم با هدف ایجاد مراکز ازدواج در دیگر شهرهای استان البرز اقدام شود.

او یادآور شد:در این ارتباط چنانچه فضای اداری لازم تامین شود این دفتر آمادگی تامین مشاوران و حمایت های مالی لازم برای برپایی دوره های مشاوره و کارگاه های آموزشی را دارد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری